Податківці виявили 60 тисяч осіб, які працювали на бізнес нелегально. І записали їх до штату примусово. Кажуть, так поклали до бюджету додаткові одинадцять мільйонів гривень. І це лише за  перше півріччя 2012-го року.  Крім того, митарі поставили на облік 40 тисяч громадян, які вели діяльність без оформлення дозволу. Юристи пояснюють: люди  не знають, як правильно реєструватися підприємцями. А дехто просто  хоче спочатку випробувати, як піде справа, а потім уже платити збори.

Читайте також : Українські митники та американські підприємці говорили про чистий бізнес та чесні податки

Лариса Антощук, юрист : " Приватні особи фізичні підприємці повинні платити єдиний соцвнесок у розмірі 34,7% доходу застрахованої особи. Така сама ситуація з юридичними особами. Вони повинні плати в межах від 36 до 49,4 % єдиного соцвнеску. 54 плюс 15 або 17% податку на доходи фізосіб".

Крім того, бізнесмени не впевнені, що їхні кошти з державного бюджету не опиняться у чиїйсь кишені.  І тому воліють приховувати власні статки. А ще - дрібний  бізнес часто не може отримати пільг - на відміну від великих підприємств. Тому йде у тінь.

Корисно знати : Рекрутери: Зарплата у сотні тисяч гривень цілком реальна

Дмитро Боярчук, економіст : " Щоб стимулювати легальний процес-потрібно вирівнювати умови. Щоб були рівні податки, як для робочої сили - податки на зарплати, так і податки на капітал. І, щоб не було ніяких можливостей ухилятися від оподаткування. Тоді є моральні підстави вимагати від суспільства підкорятися цим правилам".

Це цікаво : 2 млн грн у місяць - таку зарплату отримують деякі працівники столиці

Аби дисциплінувати підприємців, митарі планують створити спеціальний моніторинговий центр. Він відслідковуватиме реєстрацію бізнесу і проводитиме  оцінки податкових ям. Усе - в режимі он-лайн. Втім, самі гравці ринку побоюються: це стане ще одним важелем впливу на їхню роботу. І можливістю проводити виснажливі ревізії.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: нелегалы податки законы бизнеса
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1047