Диски, що не відкриваються, одяг, який фарбує тіло, і ковбаса, що не відповідає стандартам. Гроші сплачено, але товар доводиться відправляти на смітник. У Держспоживінспекції знову лякають штрафами виробників фальсифікату.

Щорічно на українському ринку знаходять сотні підробок. Якщо продукцію після аналізу визнають неякісною чи небезпечною для здоров'я, - вилучають і утилізують. А ще штрафують.

Читайте: Фальсифицировать продукты станет дешевле

Сергій Оксюта, начальник відділу ветміліції МВС України: "Своего рода. Это уже санкция, кроме того, этого всего, понятно, что штраф в раз мере 320-ть гривен или 340-к гривен. Это для крупного предпринимателя оно ничего не значит, но есть такое понятие как повторность правонарушения".

Зараз Верховна Рада  розглядає документ, що внесе зміни до закону "Про захист прав споживачів". Він уже пройшов перше читання. У Держспоживінспекціїї кажуть, - нові правила лише посилять боротьбу з недбалими виробниками та торгівцями. Штрафи за продаж фальсифікату змінять.

Читайте: Налоговая закрыла более 200 незаконных производств фальсификата

Щоправда, у бік зменшення, - зазначають юристи. Тож вести такий бізнес стане легше.

Олексій Новіков, юрист: "Если в предыдущий редакции закона за реализацию запрещенной продукции предусматривался штраф в раз мере 500% от полученной к реализации партии. продукции, да, но не менее 100-та необлагаемых доходов граждан. То, в данном случае в новой редакции закона, то есть, законодатель устанавливает размер ответственности, который ограничивается 5-тью тысячами гривен".

Дивіться також: В Україні кожна друга чарка горілки - небезпечна

Рахуємо. Якщо, наприклад, у бізнесмена є партія на десять тисяч гривень і експерти визнали її фальсифікатом, - заплатити підприємцю доведеться п’ятдесят тисяч гривень, тобто штраф у п’ятсот відсотків від вартості всієї продукції. Тепер же - це стягнення не зможе перевищити п’яти тисяч гривень. Але за повторне подібне порушення, кажуть захисники споживачів, - вимагатимуть триста відсотків. Щоправда, найбільших санкцій поки що нікому не виставляли.

Ольга Соколова, заступник голови Держспоживінспекції України: "Є і 30%, є і 50%, якщо продукція небезпечна, то таких штрафних санкцій ми ще не застосовували, там є і 300%".

Лише штрафами фальсифікат не переможеш, - кажуть в інспекції. Нині прийти на підприємство з перевіркою можна тільки попередивши бізнесмена: мовляв, готуйтеся, рівно через десять днів до вас прийдуть ревізори. Часто результат такої "доброзичливості" виявляється плачевним для інспекторів.

Ольга Соколова, заступник голови Держспоживінспекції України: "Очень  часты случаи, когда ми приходим на проверку, а по этому адресу уже находится совершенно другое торговое предприятие, перезаключены договора, и проверка, естественно, которое находится в данную минуту в этом помещении не производится. Потому что ему по закону опять нужно дать предупреждении за 10-ть дней".

Ревізори впевнені, - якщо закон все ж ухвалять, то працювати їм стане легше. Адже органам перевірки вдасться швидше реагувати на скарги українців. Головне, - зазначають юристи, щоб захисники прав споживачів не використовували свою можливість - захищати - у цілях власного збагачення.

Маргарита Кузьміна, Василь Дендін, Володимир Гулевєць, Закон і бізнес. UBR

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: бизнес штраф фальсификат зхакон
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 935