Уряд готує податкову революцію для бізнесу. Замість 23-двадцяти трьох державних зборів планують залишити всього 9. Утім, які саме - ще не уточнюють. А ставку єдиного соціального внеску хочуть зменшити одразу на 12 % - до 28,6%, ПДВ - до 17%. Податкових звітних форм буде всього 22-і. Нині їх - аж 115. Митарі кажуть: такі новації суттєво спростять життя підприємцям.

Дивіться: Продавців продуктів харчування перевірятимуть частіше

Сергій Тігіпко, віце-прем'єр-міністр України: "Важливий крок ми повинні зробити по впровадженню реальних процедур, по впровадженню електронного декларування та сплати податків. Нам потрібно  скасувати інститут податкової накладної і скасувати обов'язкову подачу реєстру податкових накладних. Тому, що ми бачимо, що є певне дублювання в цілої низці документів".

Читайте: Зовсім не "біла" гарячка на горілчані теми

Утім бізнесмени кажуть, таких змін не достатньо. Найголовніша вимога - скоротити кількість перевірок. Мовляв, податківці ходять до них, як на роботу. Нині в Україні  80 контрольних органів. Там працюють аж 350 тисяч осіб.  60 із цих організацій оформлюють різноманітні дозвільні документи. 50 - мають право призупиняти роботу підприємств.

Дивіться також : Фінансова поліція відбере права у СБУ, МВС та ГПУ

Анатолій Кінах, президент українського Союзу промисловців і підприємців: "Для виконання функцій фіскального контролю в системі податкових і митних служб в Нідерландах працює порядку 70 офісів. В яких працює біля 30 тисяч фахівців. В Україні працює 530 офісів з чисельністю порядку 70 тисяч людей".

Читайте: В налоговой уже готовы работать по новому УПК

В уряді запевняють: реформи податкової та митної служб - це лише справа часу. Армію перевіряльників усе одно скоротять. Мовляв, коли бізнес здаватиме усю документацію в електронному вигляді, необхідність у такій кількості персоналу - відпаде. А значить, частину працівників звільнять із посад. Хоча скільки людей залишаться без роботи і коли точно це станеться, наразі невідомо.

Олена Лоскун, Василь Дендін. Телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: бизнес налоговый кодекс революция налоговая
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2815