Коньяк - на бренді, шампанське - на ігристе вино. Незважаючи на обіцянки чиновників відстояти географічні назви для українських продуктів, наші винороби вже підбирають свої варіанти.  Якщо договір про зону вільної торгівлі з Євросоюзом підпишуть, просити кращих умов будуть хіба що для хіміків та металургів.

Сергій Михайлечко, директор асоціації виноградарів та виноробів : " Скорее всего придётся отказаться, к сожалению. Все видят, что государство готово раде более серьезных отраслей отказаться, люди начали готовить своих потребителей".

Читайте також : Кабмин повысил минимальную розничную цену на коньяк

Користуватися назвами "Шампанське України" чи Коньяк України наші підприємства зможуть іще років 10. Потім звичні  для українців назви доведеться змінити.  Адже де-юре коньяком може називатися лише напій, виготовлений в однойменному місті  у французькому департаменті Шаранта. А шампанським - у провінції Шампань.

Сергій Михайлечко, директор асоціації виноградарів та виноробів : " Для людей все-таки коньяк - это вид напитка, думаю, ни у кого у нас, кто покупает коньяк, нет ассоциации, что это вот территория Коньяк, это из-за границы.  Назви напоїв шампанське, коньяк, бренді, віскі, скоч - вони усталені, існують сотні років і українці знають про них, ну до сотні років, грубо кажучи".

Подорожала самая дешевая водка в Украине

Сусідня Молдова, славетна своїми коньяками, під тиском ЄС уже перейшла на нову назву. Коньяк у них тепер зветься "дивин". Перейменували свої напої також Іспанія, Італія та Німеччина. В Україні тільки найсміливіші спробували шампанське замінити ігристим вином.

Артем Біденко, маркетолог : " Нові категорії вибирають набагато менше людей - близько 10-15 %  від загальної кількості людей, але для відомих брендів це не цікаво, вони хочуть одразу виходити на широкий ринок і продавати продукти, які є".

Дивіться також : Київ VS Кишинів: Конфлікт через коньяк

Привчити людей до нових назв можна. Та для цього, кажуть експерти, потрібно з десяток років та кілька сотень тисяч доларів.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: запрет коньяк шампанское
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2029