Скільки українці отримують у конвертах підрахувати неможливо – кажуть економісти. Урядовці, щоправда, не так давно озвучили цифру  - 145 мільярдів гривень. Данні міжнародної організації праці, на які посилається Кабмін - не можуть бути точними, кажуть експерти. Адже, МОП використовує найпростішу методику. Беруть певну галузь і визначають реальну середню зарплату. Та порівнюють зі звітністю  компаній.

Олександр Соколов, економіст: "Насколько заработная плата в той или иной отрасли отличается от заработной платы по отрасли и вообще в целом по Украине. Ну и, соответственно, понимать, где она является слишком занижена - значит, частично она выплачивается неофициально".

Читайте: Украинцы готовы получать зарплату неофициально, лишь бы ее платили

Однак, за цією схемою "до конвертів" потрапляє лише недостача до середньої зарплати.  А хтось же може отримувати і набагато більше.  Тому, кажуть, варто рахувати також і різницю між доходами людини і тим, скільки вона споживає. Але і тут конкретні цифри  назвати складно. Бо хтось придбав автомобіль - а інший заховав гроші під матрац.

Див. також: Зарплати в "конвертах" - негативні наслідки для працівника

Олександр Соколов, економіст: "Точной и однозначной оценки к сожалению нет, просто достаточно сложно посчитать".

Якщо підприємець приховав  понад  500 тисяч гривень - його чекає кримінальна відповідальність. Менше - адміністративні санкції.  Однак, відслідковувати кожного, хто отримав на додаток до офіційного окладу кілька тисяч податківці не збираються. Мовляв, потрібні інші, більш ефективні інструменти.

Див. також: Із 2013 року декларувати дохід треба буде обов'язково

Анатолій Яковінець, керівник слідчого управління ДПСУ: "Треба прийняти рішення  у Верховній Раді, якщо треба зменшити податки  значить, треба зменшити податки, це дискусійне питання бізнесу і людей, які керують державою. Вони повинні прийти до компромісу, щоб виплачувати зарплату в конвертах було не вигідно".

Див. також: ДПС кличе українців декларувати доходи у "конвертах"

Тож кажуть, доки людям вигідно приховувати свою заробітну плату вони будуть це робити. Які б санкції до них не застосовували.

Ілона Ковч, Алі Карімов. "Закон і бізнес". UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: работа коррупция зарплата в конвертах
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 839