В Україні з'явиться ще один фонд гарантування виплат. Для страхових компаній. Відповідний законопроект оприлюднила Національна комісія із регулювання ринків фінансових послуг. За документом, гравці ринку, які не стануть учасниками Фонду, не зможуть, зокрема, страхувати життя. Аби вступити до Фонду гарантування виплат, страховим компаніям необхідно  внести разову плату - 20 тисяч гривень. А потім двічі на рік відраховувати по нуль цілих чотири десятих відсотка від страхових премій. Якщо Фонду не вистачатиме грошей для гарантійних виплат, він може встановити для компаній додаткові внески.

Дивіться також : Виплати для дітей-сиріт збільшать

Олександр Залєтов, заступник голови ради Ліги страхових організацій : " С точки зрения самих страховых компаний - это очередные отчисления в фонд, которые куда-то уходят и не известно, будут ли они использованы не дай Бог при ухудшении финансовой ситуации в лайфовой страховой компании, с точки зрения рядовых участников - это возможность хоть куда-то обратиться в случае невыплаты".

Якщо фонд гарантування виплат в Україні таки створять, застрахована особа зможе отримати за договором - до 20 тисяч гривень. Збільшити цю суму може лише наглядова рада, якщо у Фонду грошей вистачить. У Лізі страхових організацій кажуть, якщо фонд державний, то нехай і кошти на його створення виділяють з бюджету. Як це було із банківським фондом гарантування вкладів.

Корисно знати : Страховики масово відмовляються виплачувати автоцивілку

Олексій Алейніков,  керівник департаменту страхової компанії: " Якщо подивитись на обсяги страхових компаній сьогодні   і потенціал, який би ми мали, такий фонд не зможе забезпечити найближчих 5-10 років адекватної системи гарантування. Це буде фонд, витрати будуть на утримання його".

 Обережно, страхова компанія. Нові хитрощі страховиків по КАСКО

Утім це ліпше, ніж нічого, кажуть страховики. Лайфове страхування на сьогодні взагалі ніхто не контролює. Тому створення фонду допоможе навести лад на ринку і відсіяти фірми-одноденки. І водночас привабить потенційних покупців полісів. Нині із страхування життя в Україні на одну людину припадає 4 євро. Приміром, у маленькій Словенії з двома мільйонами жителів на такі поліси в середньому витрачають по 490 євро.  

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: выплаты страховики законы бизнеса
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1128