З нового року споживачам дизпального слід бути обережними. До України може "хлинути" низькоякісна російська солярка стандарту Євро-2. Від споживання цього пального відмовилося Міноборони Росії. Такий дизель підходить тільки для старої техніки, якої у армії сусідів вже майже не залишилося.

Леонід Косянчук, експерт ринку нафтопродуктів: "Если у нас не будут синхронизированы требования по техническому регламенту, но есть опасности, что они у нас не будут синхронизированы, то естественно Украина превратится в сливную яму некачественного продукта, который еще есть местами на территории Российской Федерации".

Дивіться також: В Україні подешевшає бензин

Нині дизель стандарту Євро-2 становить близько 5-ти відсотків вітчизняного ринку. У Росії за перше півріччя такого пального виробили понад 5 мільйонів тонн. Саме український ринок фахівці називають найбільш ліквідним для такого ресурсу. Бо він найближчий. Та в уряді жодної загрози не вбачають. 

Костянтин Бородін, директор департаменту Міненерговугілля: "Російська федерація не вперше висловлює наміри скасувати якісь стандарти. Не вперше. І не завжди ці наміри реалізуються".

ВІДЕО: До України попливе неякісна солярка

Тим часом завозити пальне стандарту Євро-2 в Україну можна до 1 липня 2013-го. Влітку Мінекономрозвитку в чергове продовжило дію старих стандартів. Це вигідно частині вітчизняних нафтопереробних заводів, які просто не можуть виробляти ресурс високої якості.

Ольга Подимай, Олександр Черняк. Телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: топливо россия солярка
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2267