Скільки в середньому коштує земля у певному населеному пункті тепер українці можуть дізнатися через Інтернет-мережу. Фахівці Держземагентства склали відповідний довідник. У ньому вперше зібрали інформацію про рік останнього проведення нормативної грошової оцінки земель кожного населеного пункту України та його середню вартість.

Читайте також: Почти четверть всех земель находится в тени — эксперт

Євген Бердніков, заступник голови Держземагентства: "Для населення це базова інформація про приблизні розміри ставок, які обраховуються з цього, земельного податку та орендної плати. Якщо ставка оренди прив'язана напряму до певного відсотка від нормативно-грошової оцінки, то це безумовно тягне за собою автоматичний перегляд ставок".

ВІДЕО: Біличанський ліс - невідомі знищили 10 гектарів землі

Орендна ставка на землю не повинна бути менша за 3 відсотки від нормативно-грошової оцінки угідь. Для місцевих органів влади довідник теж корисний. Вони можуть порівнювати вартість наділів в однотипних населених пунктах. І систематично, раз на 5-7 років, проводити оцінювання квадратного метра території. Це вигідно, бо за останні 7 років у середньому вартість землі в українському населеному пункті зросла у 2 з половиною рази - з 35 гривень за квадратний метр до 88-вісімдесяти восьми. Та проблема в тому, що нормативно-грошову оцінку площ проводять виключно коштом місцевих бюджетів.

Читайте: Как получить бесплатную землю от государства

Ярослав Рабошук, аналітик асоціації міст України: "В нас місцеві бюджети особливо сільських територій повністю дотаційні. Такі територіальні громади не мають фінансового ресурсу для проведення таких робіт відповідних коштів. Вони живуть по-суті тільки на одну заробітну плату".

Районній раді, у підпорядкуванні якої перебувають 5-7 сіл, оцінка обійдеться від 30 тисяч гривень, для міст із населенням до 50-пятдесяти тисяч осіб ціна стартує від 50 тисяч гривень, а міста обласного рівня в середньому на оцінювання витрачають 200 тисяч гривень.

Інколи місцеві чиновники, які тісно пов'язані з місцевим бізнесом, свідомо  занижують вартість земель, аби самим менше платити поборів. У такому разі довідник може допомогти в суді, де можна оскаржити методику оцінки.

Читайте: Земля под Киевом подорожала

Олександр Поліводський, юрист: "Для того, щоб довести, що щось було проведено не так, треба вказати на порушення методики самої, а не інших нормативних актів. То, в даному випадку, звичайно, що додаткова інформація, яка є публічною і офіційною може стати в нагоді для того, щоб обґрунтувати свої твердження по оскарженню".

Тетяна Стець, Василь Дендін, Юрій Макарчук, "Закон і бізнес", UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: недвижимость земля стоимость интернет
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2250