Знижки на газ Росія не дає. Україна – йде в обхід і купує в Німеччині. Це те саме російське блакитне паливо. Ось тільки німці готові продавати нам його дешевше.  До травня у  компанії RWE купимо 5 мільярдів кубів. Цей газ піде трубою через Польщу. Такий шлях для нас досить економний. Бо у підсумку, тисяча кубів обійдеться у 360 доларів. Проти 430-чотирьохсот тридцяти, що просять напряму у  Газпромі. Поставки з Росії чиновники мають намір скоротити.

Володимир Саприкін, експерт енергетичного ринку : " Планується зменшити споживання російського газу до 24, а можливо, менше, то це буде суттєво. На поточний рік Україна планує імпортувати десь 27 мільярдів кубічних метрів російського газу".

Дивіться також : Україна розрахувалася з "Газпромом" за жовтневий газ

У "Газпромі" - незадоволені. Мовляв, одне слово - українці зменшують закупівлі  тому, що їм стільки ресурсу не потрібно, інша річ - змінили покупця. Погрожують нам судом. Ось тільки юристи  стверджують, що у сусідів практично немає шансів виграти справу. Україну "харківські угоди" 2010-го захистять. У них прописано: якщо наша держава купуватиме менше блакитного палива, ніж обіцяла  - жодних санкцій не застосовуватимуть. Утім німцям може не пощастити.

Дмитро Боярчук, експерт енергетичного ринку : " Росія, скоріш за все, побачивши, що така схема використовується, вона напевно якось буде або переглядати контракти з Німеччиною, або якось буде переглядати Харківські угоди, або якось буде на Україну  тиснути якимось іншими методами. Я не думаю, що такий простий механізм використання він просто буде прийнятий Росією".

Корисно знати : Сжиженный газ для Украины будет проходить через Босфор

Однак українські високопосадовці налаштовані рішуче. Звітують,  маємо намір купувати у німців уже до 12 мільярдів кубометрів на рік.  "Нафтогаз" може зекономити  мільярд сімсот мільйонів доларів, порахували експерти. Водночас допомогти Україні можуть й інші держави.

Володимир Саприкін, експерт енергетичного ринку : "Є можливість транспортування з Угорщині. Та є технічні можливості зі Словаччини. Але це питання вже скоріш політичне, а також бажання або не бажання компаній сваритись з Газпромом. Отже ми бачимо, що Польща пішла на це. Компанія РВИ німецька, не є стратегічним партнером Газпрому, отже теж пішла".

Читайте також : В декабре реверс газа из Польши в Украину может прекратиться

Давати ж Україні знижку на ресурс росіяни категорично відмовляються. У "Газпромі" кажуть, що вартість зафіксована у довгостроковому контракті. Водночас нещодавно 10-відсОткову знижку виторгувала  Польща. А рік тому  -  15 % отримали Естонія та Латвія.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: цена германия газ україни газпром-медиа
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1228