Вироби з дерева були і завжди залишаться затребуваними. Незважаючи на те, що пластик останнім часом застосовується практично у всіх сферах, деревина є найміцнішим, екологічно чистим матеріалом.

У зв'язку з попитом на дерев'яну продукцію, відкрити власну столярну справу - ідея приваблива і перспективна. Для цього майстри орендують приміщення або використовують для цеху власний гараж. Столярна майстерня як бізнес має свої плюси і мінуси.

Бізнес на дому: переваги і недоліки

Бізнес на дому: як відкрити столярну майстерню | Поради з підготовки, облаштування та реалізації - фото 2

До переваг відкриття столярної майстерні відноситься:

 • робота вдома (якщо цех обладнаний в сараї або іншому приміщенні) допомагає зосередитися, її можна виконувати, коли завгодно, не потрібно витрачати час на дорогу;
 • непоганий чистий прибуток, який отримуємо при вирахуванні всіх витрат і сплати податків;
 • вартість відкриття столярної майстерні, в порівнянні з іншими видами бізнесу, значно менша;
 • столярний бізнес має на увазі великий асортимент продукції, в разі провалу у виготовленні однієї продукції, завжди можна переключитися на інший тип дерев'яних виробів;
 • широкий спектр послуг (виготовляти меблі, вікна, двері, підлогу, паркан, будувати сходи, альтанки, виконувати обробку стін, робити вироби і сувеніри) - завжди є можливість вибрати, чим займатися, які предмети виготовляти;
 • можливість самостійно планувати свій дохід, виходячи з кількості і якості своїх виробів.

Але, звичайно, свій бізнес з відкриття столярної майстерні має також і мінуси:

 • столярна справа вимагає багато праці, а також певних знань, умінь і навичок;
 • своя справа займає майже весь вільний час, працювати потрібно постійно і виконувати замовлення вчасно;
 • наявність багатьох підприємців, які пропонують продукцію дешевше - висока конкуренція;
 • потрібен час для пошуку постійних клієнтів, виконання невеликих замовлень для завоювання довіри;
 • ризик травм, що часто трапляються саме в столярній справі;
 • витрати не завжди покриваються доходами, часто дохід не компенсує грошей, витрачених на обладнання, працю і час.

Незважаючи на всі складнощі, багатьох цікавить питання, як відкрити столярну майстерню.

Столярна майстерня: з чого почати

Бізнес на дому: як відкрити столярну майстерню | Поради з підготовки, облаштування та реалізації - фото 3

Спочатку потрібно створити бізнес план столярної майстерні, який складається з декількох пунктів:

 • вибір виробленої продукції;
 • вивчення ринку;
 • пошук способів позиціонування продукції на ринку.

Далі необхідно зрозуміти, що саме виробляти. У столярній майстерні можна виготовляти:

 1. Дверні і віконні блоки. Вони користуються найбільшим попитом, оскільки жоден будинок не може обійтися без дверей і вікон. Заробити на цих виробах можна більше, якщо пропонувати і монтаж.
 2. Сходи і перегородки між поверхами. Виготовляючи сходи, можна включити фантазію і по-справжньому здивувати клієнта. Оригінальний дизайн і незвичайні рішення допоможуть обігнати конкурентів і отримати клієнта.
 3. Предмети інтер'єру. Меблі також користуються великим попитом. Останнім часом з'явилося багато меблевих компаній, які з кожним роком дивують не тільки високою якістю, але і оригінальними рішеннями. Виготовляти можна що завгодно - шафи, комоди, столи, стільці, ліжка.
 4. Дерев'яні вироби невеликого розміру - кухонне приладдя, сувеніри, подарункові набори. Найчастіше такі товари купують цінителі мистецтва, гості країни, охочі купити сувенір або подарунок на пам'ять.

Продумуючи бізнес ідеї, потрібно вивчити ринок, зрозуміти, яка продукція користується найбільшим попитом. Важливо також вибрати спеціалізацію. Широка спеціалізація має на увазі виготовлення виробів у великій кількості, більше замовлень, в майстернях реалізується широкий асортимент продукції, залучається багато клієнтів. Вузька означає зосередження на виготовленні невеликого асортименту товару, в цьому випадку майстри привертають невелике коло постійних клієнтів.

Важливо заздалегідь продумати, які витратні матеріали будуть використовуватися, якого кольору та дизайну будуть вироби. Для цього можна перевірити, які матеріали найбільш ходові. Наприклад, для найпоширеніших меблів популярною деревиною є сосна, але вона погано забарвлюється, після її обробки залишається багато відходів. На другому місці - дуб, на третьому - береза. Якість меблів також залежить від фурнітури. Деякі майстри вибирають дешеві аксесуари, більш досвідчені надають перевагу дорогій фурнітурі. 

Як обладнати столярну майстерню

Бізнес на дому: як відкрити столярну майстерню | Поради з підготовки, облаштування та реалізації - фото 4

Підготовка майстерні починається з вибору приміщення для столярного цеху. Для цих цілей підійде приміщення площею від 50 до 60 кв.м. Для економії на оренді можна скористатися власним гаражем або сараєм. Довжина приміщення залежить від того, що саме буде виготовлятися. Для виробництва дверей, вікон потрібен цех не менше чотирьох метрів.

Щоб дерево не зіпсувалося, в цеху повинно бути сухо і тепло, інакше матеріал намокне, почне сиріти. Щоб забезпечити стійкість верстатів, потрібно, щоб підлога була рівною.

Для забезпечення комфорту необхідно встановити якісну звукоізоляцію, щоб звуки верстатів не турбували сусідів. З метою підвищення пожежної безпеки можна обробити стіни речовинами, що не піддаються займанню. Щоб не дихати пилом, деревними відходами необхідно також встановити вентиляцію.

Які верстати потрібні для столярної майстерні

Бізнес на дому: як відкрити столярну майстерню | Поради з підготовки, облаштування та реалізації - фото 5

Для виробництва меблів та інших дерев'яних виробів знадобиться:

 1. Токарний верстат - для нарізання різьби, підрізки торців, обробки заготовок циліндричної і конічної форми.
 2. Циркулярна пила - для акуратного, точного розпилу колод, дощок, брусів.
 3. Фуганок - за допомогою цього інструменту вирівнюють поверхню заготовок великих розмірів.
 4. Рейсмусовий верстат - забезпечує точний розкрій великих заготовок.
 5. Фрезерний верстат - обробляє складні поверхні, створює контури, просвердлює отвори заданого розміру.
 6. Торцювальний верстат - для точного розпилу маленьких заготовок. Торцювальна пила по дереву використовується в меблевому виробництві, а також в будівельно-монтажних роботах.
 7. Шліфувальний верстат.

Крім перерахованих вище верстатів, для столярної майстерні також потрібно буде придбати шуруповерт, лобзик, дриль, лещата.

Як просунути власну продукцію

Бізнес на дому: як відкрити столярну майстерню | Поради з підготовки, облаштування та реалізації - фото 6

Розробка бізнес плану і підготовка приміщення займає кілька років, тим не менше, наступним кроком буде реалізація готової продукції.

Найефективніший спосіб, який користувався великою популярністю у всі часи - реклама. Повідомити про недавно відкриту майстерню можна невеликому колу людей, потім ця інформація буде поширюватися все далі. Цей спосіб особливо діє тоді, коли деякі клієнти вже скористалися послугами майстерні, їх задовольнила якість і ціна виробу. Тому з самого початку потрібно забезпечити відмінну якість роботи, «зробити собі ім'я».

Можна скористатися ще одним методом - розклеїти оголошення в вашому регіоні, або ж зробити оголошення в соціальних мережах.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 269