Не платите за "комуналку"? - Чекайте колекторів. Постачальники послуг масово звертаються до збирачів стягнень. Як правило, терпець компаній уривається після двох-трьох місяців прострочення платежів.

Методи роботи із злісними неплатниками - різні. З одними спілкуються телефоном, до інших - приїздять додому.

Колектори запевняють: розправою не погрожують, пальців не ламають. Беруться за роботу, як правило, коли суми боргів уже значні.

Олександр Ільчук, президент асоціації учасників колекторського бізнесу: "Потому что написать сегодня письмо - заказное с уведомлением стоит денег - порядка 20-15 гривен. Каждый звонок оператора имеет свою себестоимость. Каждый выезд человека - это бензин, заработная плата - имеет свою себестоимость".

Передавати дані клієнтів, скажімо, ЖЕКи чи компанії-постачальники, колекторам права не мають. Адже відповідних договорів із населенням, як це роблять банки, не укладають.

Юристи пояснюють: аби захистити себе, люди можуть звернутися до управління захисту прав споживачів. Іще краще - до Антимонопольного комітету. Він оштрафує монополіста на десятки тисяч гривень. А на надокучливих колекторів можна поскаржитися у міліцію. Колектори захищатимуть громадян?

Анатолій Соболевський, юрист: "Фактично, правоохоронні органи не хочуть на це реагувати. Вони зразу роблять відмовний матеріал. Але якщо оскаржувати відмову, довести це до логічного завершення, то можна добитись результату".

А ось до суду звертатися юристи не рекомендують. Виграти справу проти колекторів - майже неможливо. Тим паче, що людина, яка не платить за комунальні послуги, теж є правопорушником.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: коммуналка задолженность долг коммунальные платежи коллекторы
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1951