Здавалося б, виплатити кредит правильно найважливіше. Але є і пастки, в які можна потрапити в процесі оформлення кредиту.

Фінансовий портал Finance.ua розібрався, які помилки не варто робити, коли оформляєте позику.

Не забувайте перевіряти баланс

Тільки-но ваш кредит буде оплачений і закритий, вам буде надано безліч супутніх документів (документ про закриття кредиту, чеки, квитанції, документи про закриття рахунку в банку тощо). Зберігайте ці документи в надійному місці. У разі, якщо у вас виникне суперечка з кредитором, ці документи допоможуть вам довести свою правоту.

Крім того, коли ви отримаєте документи, перевірте їх: переконайтеся, що в договорі немає помилок або некоректних даних.

Не беріть кредит, попередньо не порівнявши пропозиції на ринку

Зараз в Інтернеті є безліч сайтів з каталогами, які дозволяють порівнювати кредитні пропозиції від різних банків і мікрофінансових організацій.

Оцініть, що для вас важливіше ‑ сума, термін або процентна ставка, і шукайте кредитора вже після оцінки цих параметрів. У каталогах ви також можете порівняти додаткові переваги кредитора (можливо, він надає акції на перший кредит або має програми лояльності).

Не беріть кредит для інвестицій

У будь-яких інвестиціях є частка ризику. А якщо є шанс, що ви втратите гроші ‑ кредит стане витратою, яка тільки погіршить ситуацію.

Не беріть кредит на продукти або побутову техніку

Якщо ви хочете оформити позику для покриття повсякденних витрат на життя ‑ таких як, наприклад, їжа, комунальні послуги, оренда або виплати за іншим кредитом ‑ рекомендуємо утриматися від взяття кредиту.

Якщо ви не можете покрити витрати на життя зі свого доходу, ваші фінанси і так небезпечно обмежені. Додаткова виплата не допоможе.

Так само двічі подумайте про використання позики для фінансування дрібних покупок. 

Кредит може бути хорошим способом для екстреної фінансової допомоги, якщо у вас стабільний дохід, але, як правило, він не підходить для фінансування таких речей, як вечірки або купівля одягу. Для таких покупок більше підійде розстрочка в банку або оформлення кредитної картки.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 323