Біометричний паспорт стане обов'язковим для всіх українців, які з’являться на світ після 1 січня наступного року. Такі документи - з електронними чипами видаватимуть від народження - на кожні десять років. Отримані раніше будуть чинні до закінчення строку їх дії. Та не підлягатимуть обов’язковій заміні. За словами парламентарів, посвідчення нового зразка - одна з вимог запровадження безвізового режиму з ЄС. Також це допоможе вітчизняним правоохоронцям. Зокрема - у розшуку дітей.

"Є певні характеристики, пов’язані з радужною оболонкою ока, пов’язані з дактилоскопією і так далі, які не змінюються протягом всього життя. З самого початку цю дитину не можна буде, вибачте, вкрасти. Не можна буде продати, і її можна буде дуже легко завжди знайти", - пояснює народний депутат Олег Зарубінський.

"Не будет там данных о социальных льготах, то есть, это не будет единой социальной картой. Она предполагается на изготовление отдельно. И здесь я не вижу логики, потому что это будет два совершенно различных документа, и дважды тратить деньги – это глупо", - вважає народний депутат Євген Царьков.

Біометричні паспорти в Європі коштують по-різному - від 70 до 250 євро. В Україні собівартість одного становитиме близько 300 гривень. А ось скільки в результаті платитимуть за такі документи громадяни, поки що не відомо. Адже, за словами депутатів, численні фірми-посередники створюють націнку.

"Коли якийсь чиновник собі захотів класти гроші в карман, ми звертаємось сьогодні, ось я вже сьогодні найближчим часом звернусь до президента, до прем’єр-міністра, до міністра внутрішніх справ, які створені в МВС, і які обдирають людей, щоб вони були всі ліквідовані", - виклав плани народний депутат Василь Грицак.

У законі зазначено, що ціна на біометричний паспорт має не перевищувати собівартості. Громадяни за релігійними переконаннями, або з інших причин, можуть відмовитись від його отримання. Водночас, відсутність такого документа може стати перешкодою для виїзду за кордон. Особливо до тих країн, у яких вже діє біометричний облік. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: украина биометрический паспорт ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 3518