Українці назавжди залишаться на літньому часі. Додаткові 60 хвилин сну взимку депутати у них забрали. За відповідний законопроект віддали голоси 226 народних обранців. Тепер часова різниця між нами та Європою становитиме три години.

Переводити годинники вперед і назад у Радянському Союзі почали в 1981-му задля економії електроенергії. Донині це роблять і громадяни більшості країн Європи. Влітку від такої традиції відмовилася Російська Федерація. Її приклад наслідувала і сусідня Білорусь. Там відповідний документ ухвалили на початку вересня. Тепер і українські парламентарі вирішили скасувати попередню годинникову практику.

"Для дітей це важливо, стресів у них в житті достатньо. Я буду підтримувати цей законопроект. З точки зору економії, то декілька олігархів, які мають обленерго зароблять більше", - пояснив свою позицію народний депутат Микола Катеринчук.

"Ми не маємо висновків як мінімум двох інституцій: перше - це інституція, яка займається охороною здоров’я наших громадян, який вплив біологічний, в зв’язку з тим, що ми двічі на рік змінюємо час. А другий - це економічно-енергетичний. Де нам завжди говорили ще з Совєцького союзу говорили, що є якась велика економія", - каже народний депутат Олександр Гудима.

За підрахунками голови Верховної Ради Володимира Литвина, втрати вітчизняної економіки через відмову від переходу становитимуть близько 300 мільйонів гривень. Фахівці ж наводять інші дані.

"Перехід на зимовий час, а потім назад на літній, він, насправді, не має практично жодних економічних втрат. Більшість витрат електроенергії, ми розуміємо, що це промислові витрати. А більшість промислових циклів є або цілодобовими, або починаються з 6 чи 5години ранку", - вважає економіст Андрій Новак.

Потрібних експертиз так і не провели, проте за скасування переходу на зимовий час таки проголосували. Тепер часова різниця між нами та Європою становитиме три години. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: верховная рада летнее время отмена ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 994