Обмін валют – доволі популярна грошова операція в Україні не тільки серед звичайних громадян, а й у шахраїв. Чого тільки не навчилися робити: підробляти купюри, обмінювати прес паперу на справжні гроші, підстерігати й вимагати кошти. 

Які шахрайські схеми використовують зловмисники під час обміну валют та як їх уникнути розповіли у сервісі - https://minfin.com.ua/ua/currency/auction/ – "Валютний аукціон". 

"Валютний аукціон" — це сервіс від фінансового порталу "Мінфін". Створений для пошуку оголошень з обміном валют. За допомогою сервісу кожен охочий може знайти район, банк, обмінник або приватну особу для вигідного обміну за найкращим курсом. 

Небезпека №1: обслуговування в неліцензованих пунктах обміну 

Обмінники лишаються найпопулярнішим місцем для обміну валют: у них найвигідніший курс, вони розташовуються навіть у спальних районах та гарантують своїм клієнтам безпеку обміну. Однак не завжди.   

Наразі серед ліцензованих Національним банком України обмінник працюють і так звані "чорні" обмінники, у яких такої ліцензії немає. Обмінювати валюту в таки пунктах обміну ризиковано: у них у ходу можуть бути несправжні купюри, а якщо касир вас обрахує, довести свою правоту буде вкрай важко.

 

Легальний обмінник від чорного відрізняє наявність ліцензії: зазвичай пункти обміну розміщують її на виду, наприклад, біля вікна видачі коштів. На "Валютному аукціоні" можуть розміститися тільки легальні обмінники: перед розміщенням сервіс запрошує номер ліцензії і перевіряє його. 

Небезпека №2. Обмін валют у приватних осіб 

Обмін валюти на чорному ринку відбувається безпосередньо з приватною особою. Щоб уникнути шахраїв під час обміну валют на чорному ринку, рекомендуємо зробити наступне: 

Не йдіть на угоду поодинці. На кількох людей шахраєві буде складніше тиснути;
наполягайте на обміні валют в людному місці. Шахраї часто пропонують жертвам під'їхати до незнайомого будинку, або зустрітися для обміну в малолюдному місці. Ні в якому разі не погоджуйтеся їхати на інший кінець міста або в незнайоме місце наодинці;
ретельно перераховуйте суму і не реагуйте на поспіх.
 

Небезпека №3. Додаткові комісії, про які ви не знали 

Пункти обміну і банки зобов'язані вказувати розмір комісії при обміні валюти. Додаткова комісія може враховуватися, наприклад, при обміні пошкоджених і зношених купюр. Але вся ця інформація повинна бути надана в електронному або письмовому вигляді, а не тільки на словах касира. 

Небезпека №4. Порушення недоторканності даних про клієнта 

Також пункти обміну повинні підтримувати політику конфіденційності персональних даних клієнта. Незалежно від суми обміну, вся інформація клієнтів повинна бути недоступною для третіх осіб.  

Так, наприклад, зараз не обов'язково надавати касиру документ для того, щоб здійснити обмін валют.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 78