До Києва з’їхались понад дві сотні майстрів народних промислів з усієї України - у Мамаєвій слободі відкрили перший Слобідський ярмарок. Організатори кажуть, хочуть відновити давню українську традицію - ярмаркування.

"На ярмарках продавали...все мекало, мукало, співало, щебетало, реготало, клекотало, бурлило, шуміло, гуділо, і ми також вирішили, що цього року у нас буде невеличкий аукціон, будем продавати і баранів, і гусей, і курей, і коней", - розповідає організатор свята Костянтин Олійник.

Від птаства діти не відходили, тим часом дорослі цікавились вівцями та свиньми. Кажуть породи незвичайні, але дорогі.

"Те, що просять за порося тут у нас за пару можна… А скільки тут просять? Дві з половиною тисячі, а у нас тисяча. Медовуха тут дорога, дорога, но слаба", - кажуть відвідувачі ярмарку Микола та Петро.

Найбільше на святі глиняних виробів - тут і глечики, і сувеніри, й миски. Є також справжні витвори мистецтва.

"Волы тянут, мужик сидит и курит трубку, а это воз с сеном, который тянут волы, но здесь же могут быть и пельмени", - пояснюють майстри Михайло та Микола.

Хоч воли й коштують недешево, 600 гривень, але ефектні та практичні.

"В макітру ставиш вареники, а там де воли - для сметани, і воно дуже практично виходить, в першу чергу ідея, щоб воно було вжиткове, а тоді вже краса", - уточнює майстер Михайло.

Придбати на ярмарку можна й історичні глиняні тарілки.

"Людовіку XIV подарували набір на 800 персон саме з головківського гончарного промислу", - хвалиться майстриня Вікторія Білецька.

А на згадку про свято можна завітати до монетного двору туриста. Тут вам виготовлять сувенірні монети.

"От-тако ложиться вона і закривається, і тоді людина, якщо вона бажає, вона б’є, або я б’ю, і вибивається монетка. Коштує з алюмінію 10 гривень, а мідь і латунь - по 20 гривень", - показує коваль Петро.

Слобідський ярмарок планують зробити традиційним. І проводити його щорічно в останню суботу та неділю вересня. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: ubr ярмарка слобода мамаева слобода
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 985