Міністерству надзвичайних ситуацій - 15 років. Рятувальники запевняють: українці можуть спати спокійно. У разі потреби вони швидко відреагують і ліквідують лихо. Свою техніку спеціального призначення демонструють на Хрещатику. Біля кожної моделі - представник служби. У разі потреби він і розповість про автомобіль, і допоможе залізти в кабіну. А ще - одягне бронежелет чи захисну маску. Вага спорядження, скажімо, піротехніка - 21 кілограм. Купувати доводиться за кордоном - в Україні такого не виробляють. А ось це - хіміко-радіологічна лабораторія. Вона бере зразки ґрунту, води чи повітря на вміст шкідливих речовин. Вартість такої машини - мільйон гривень. Рятувальники кажуть: із технікою проблем майже немає. Автопарк час від часу оновлюють, а ось людей не вистачає. А все через низьку зарплату, яка становить близько 2 тисяч гривень

"По-різному буває. Буває, що немає виїздів, буває, так , що за добу 3-4 виїзди може бути", - розповідає рятувальник Андрій Сіділєв.

Там, де люди зарадити нічим не можуть, допоможуть собаки. Чотирилапі, зокрема, шукають постраждалих під уламками. Кінологи кажуть: тварини у жодному разі не повинні бути надто ситі, адже стають лінивими. Лабрадору Норі чотири роки. Майже все свідоме життя вона на службі в МНС.

"Она нашла одного человека, реально заблудившегося. И на учениях мы нашли трех человек, но там условия приближены к реальным были", - каже кінолог Олександра Валєна.

Побачити техніку та поспілкуватися із справжніми рятувальниками простим українцям випадає не щодня. На щастя. Втім, податися в еменесники прагне далеко не кожен.

- не, ну нужно защищать родину, помогать людям, но ... как бы... у меня другая специальность.

- у меня папа военный, по-этому даже когда-то хотела учиться в военном училище.

Найбільше людей - біля раритетних пожежних авто. Вони хоч і експонати музею, втім завжди готові згадати молодість. Ця машина гасила пожежі ще на початку 19-го століття. Завантаженість її водою - майже 500 літрів.

"Это всё запрягалось лошадьми и они тушили. Это использовалось у нас...Так вот и тушили раньше пожары", - нагадує історію пожежник Олександр.

Цього року на закупівлю нової техніки МНС виділити 400 мільйонів гривень. Втім, із нового бюджету рятувальники сподіваються отримати щонайменше мільярд. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: техника праздник ubr мчс
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 802