Незалежна експертиза підтвердила високу якість Національної кадастрової системи. Про це повідомляється на сайті компанії “Міратех”, яка проводила аудит контролю якості програмного забезпечення нововведеної кадастрової системи. Про це повідомляє Урядовий портал.

Кадастрова система України має визначитись із фінансуванням

В рамках міжнародного тендеру, проведеного в 2012 році Державним агентством земельних ресурсів України, компанія “Міратех” обрана незалежним експертом для здійснення контролю якості програмного забезпечення Національної кадастрової системи (НКС).

Як відомо, 1 січня 2013 року в Україні набув чинності ряд законодавчих актів, що регулюють правові відносини в сфері нерухомості і землекористування. У тому числі, запрацювала Національна кадастрова система, яка реалізовується за рахунок кредитних коштів, виділених Світовим банком.

За результатами аудитів експерти компанії “Міратех” встановили, що програмне забезпечення належним чином дозволяє підтримувати реєстраційні та кадастрові процеси, передбачені законодавчими актами, які набули чинності 1 січня 2013 року. Реєстраційна частина забезпечує поточну реєстрацію ділянок, видачу виписок, обмін даними зі службою реєстрації прав, моніторинг процесів і повну статистику. За перший місяць роботи системи було проведено понад 56 тисяч реєстрацій нових земельних ділянок та видано 20 тисяч виписок з кадастру для здійснення угод із землею. Час реєстрації може бути скорочено до 5-10 хвилин. Для функціональності кадастрової складової системи вже перетворені в електронний вигляд 16,5 млн. держактів на землю і кілька сотень тисяч листів картографічних матеріалів, відкрита у вільному Інтернет-доступі публічна кадастрова карта. Програмне забезпечення для НКС передбачає обмін інформацією з базою даних Укрдержреєстру Міністерства юстиції України. Всі дані, які використовуються Національною кадастровою системою зберігаються і обробляються з використанням найсучасніших технологій захисту інформації.

Національний кадастр України містить понад 18 млн. держактів на землю

Важливою особливістю системи є те, що вона надає функціональну можливість постійного отримання зворотного зв’язку від користувачів. При реєстрації земельної ділянки система автоматично перевіряє необхідну інформацію, повідомляє про ймовірні помилки, а також дає можливість державному кадастровому реєстратору перевірити просторове розташування ділянки на кадастровій карті. Одночасно, в рамках контролю якості програмного забезпечення, відстежується процес звернень громадян щодо неточностей в кадастрових даних та процес обробки звернень реєстраторів щодо методичних рекомендацій по роботі з НКС, що дозволяє прискорити процес навчання персоналу, який працює з системою.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: экспертиза система кадастр
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2676