Пенсійну реформу оскаржили в Конституційному суді. Відповідне подання підписали понад 45 народних депутатів з опозиції. Підставою для визнання закону неконституційним вони вважають порушення встановленої Основним законом процедури його розгляду та ухвалення. А також - те, що документ обмежив права і свободи громадян України.

У поданні зазначено, на момент голосування у залі зареєструвались 257 народних обранців. Натомість участь у голосуванні брали 328 карток. Також у зверненні до суду йдеться - Пенсійною реформою порушено права людини. А Основний закон забороняє звуження конституційних норм внаслідок ухвалення нових законів. І також обмежено права громадян на соціальний захист. Зокрема, через підвищення пенсійного віку для жінок та страхового стажу для чоловіків. І за словами депутатів, усі ці зміни скорочують дефіцит Пенсійного фонду незначно - лише на 2,5 мільярди гривень.

"За рахунок звуження наших прав, за рахунок зменшення виплат, за рахунок їх відтермінування і таке інше. І це сама головна проблема. Він не вирішує питання по суті. Він вирішує лише питання латання діри, яка є в державному бюджеті", - вважає народний депутат України Володимир Каплієнко.

"Ми встановили правило, яке буде діяти наперед, ти його ще не реалізував. Тому я не бачу тих юридичних підстав, за якими можна сказати, що цей закон суперечить нормам Конституції, бо тільки так дає оцінку Конституційний суд", - заперечує колезі народний депутат України Володимир Олійник. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: конституционный суд ubr пенсионая реформа
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2081