Землетрус у Північній Кореї виявився ядерним випробуванням. Реакція найближчих сусідів Пхеньяна однозначна: Сеул скликає екстрену нараду Ради безпеки ООН.  

Північна Корея провела треті в історії країни ядерні випробування. Під землею підірвали компактний пристрій великої руйнівної сили. Південнокорейські військові експерти оцінили потужність вибуху у 7 кілотонн, землетрус зафіксували й американські геологічні служби. За оцінками російських фахівців, радіаційний фон на Далекому Сході не змінився. Про це ж у найкращих комуністичних традиціях відзвітували на корейському телебаченні:

КНДР близка к созданию водородной бомбы

"Ядерне випробування, проведене на високому рівні з використанням мініатюрних і легких ядерних пристроїв із великою вибуховою силою, не мають жодного негативного впливу на довкілля".

Проте сусіди налякані. На прохання Сеула на екстрене засідання збереться Рада Безпеки ООН.  Її вимоги Північна Корея поки що ігнорує. А в японському уряді створили спеціальний штаб для моніторингу ситуації.

Йошихіде Суга, головний секретар кабінету міністрів Японії : " Ми направили рішучий протест через свої посольства. Як нація, яка постраждала від ядерної  зброї,  ми рішуче засуджуємо Північну Корею через проведення таких  випробувань".

Южная Корея готова ядерным испытаниям КНДР

На думку експертів, ядерна програма КНДР змусить і інші країни регіону вийти з руху непоширення і теж взятися за виготовлення  зброї масового знищення. Зокрема це стосується Японії та Південної Кореї.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: оон корея мониторинг выбух
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1194
Загрузка...
Загрузка...