Рада безпеки ООН одноголосно прийняла нову резолюцію щодо Лівії. Документ передбачає пом'якшення військових і економічних санкцій, а також формування миротворчої місії для допомоги тимчасовому уряду Джамахірії. Зокрема, вирішено розморозити активи Національної нафтової корпорації Лівії та пом'якшити санкції щодо низки банків та інших фінансових організацій країни.

"Ця резолюція має велике значення для економіки Лівії. Адже рахунки її розморозять. А це означає, що тимчасовий уряд держави зможе відновити торговельні та економічні відносини з іншими країнами. І це тільки перший крок. Адже згодом всі економічні санкції скасують. Тоді, національна рада Лівії матиме шанс повністю відновити господарство", - заявив посол Німеччини в Раді безпеки ООН Пітер Віттінг.

Резолюція дозволяє постачати Національній перехідній раді Лівії зброю та техніку для підтримання безпеки. Зокрема для захисту миротворців, журналістів і співробітників гуманітарних організацій. Санкції, спрямовані проти Муаммара Каддафі, його родичів та соратників залишають, так само, як і заборону на польоти над територією Лівії. Окрім того, відтепер представлятиме державу в раді Безпеки ООН Національна перехідна рада, а не полковник Каддафі, як це було раніше.

"Ми вдячні за виказану нам довіру і сподіваємося, що решта членів Ради Безпеки ООН поважатиме вибір лівійського народу. Зокрема, ми розраховуємо на політику невтручання в зовнішні відносини Лівії з іншими країнами. Щоб держава самостійно сформувала свою політику та економіку в майбутньому", - висловив подяку член Національної Ради Лівії Ібрагім Дабаші.

Тим часом боротьба на території Джамахірії з прихильниками поваленого лідера Муаммара Каддафі й досі не завершена. Повстанцям вдалося прорватися в рідне місто полковника. Наразі там тривають запеклі бої. Втім, опозиціонери впевнені: остаточна перемога над диктатором не за горами. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: помощь ливия оон ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 746