МОЗ та Мінфін, за відсутності контролю з боку Уряду, фінансують санаторії лише на рівні 57 відс. від визначеної ними обрахованої потреби. Тому матеріально-технічна база санаторіїв не розвивається, а отже, вони не спроможні якісно лікувати хворих дітей. Будівлі потребують ремонту, обладнання десятки років не оновлювалося. Про це повідомили в прес-службі рахункової палати.

"МОЗ не забезпечило об'єктивного планування і контролю за використанням дитячих санаторно-курортних путівок, що дало змогу санаторним закладам довільно розподіляти путівки та використовувати ліжковий фонд.

У підпорядкованих міністерству санаторіях дітей диспансерної групи лікують переважно восени і взимку. А планові показники санаторії виконують за рахунок розгортання у цей період додаткових ліжок, через що в палатах часом проживає від 8 до 16 дітей. Путівки ж на літо - продаються", - йдеться в повідомленні прес-служби Рахункової палати.

Крім того, як зазначають аудитори, МОЗ не виконує функцій із координації діяльності санаторно-курортних закладів (незалежно від форм власності). Дитячі санаторії, підпорядковані МВС та Міноборони, які щорічно додатково могли б надавати медичну допомогу понад 15 тис. хворим дітям, переважно використовуються для надання платних послуг. Ці міністерства не ведуть обліку дітей диспансерної групи, а їхні інструкції з організації санаторно-курортного лікування не передбачають окремого порядку розподілу путівок для лікування у підвідомчих дитячих санаторіях дітей, які перебувають на диспансерному обліку.

Як установила Колегія Рахункової палати, МОЗ упродовж більш ніж семи років не розробило Державної програми розвитку санаторно-курортної галузі та не затвердило нормативів лікувального харчування у державних і комунальних санаторно-курортних закладах. За понад дев'ять років міністерство не створило Державного кадастру природних лікувальних ресурсів та за понад 13 років - Державного реєстру акредитованих закладів охорони здоров'я.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: моз діти мінфін санаторії
Источник: УНН Просмотров: 889