ЄС не хоче годувати бідних централізовано. Шість країн Європи висунули пропозицію анулювати програму продовольчої допомоги нужденним і перекласти такий клопіт на плечі урядів держав. Ініціатива викликала хвилю обурення.

Шість країн ЄС виступили проти продовження програми продовольчої допомоги бідним жителям. Вони вимагають перевести загальноєвропейський проект на національний рівень. А це означатиме, що 240 доброчинних організацій перестануть отримувати харчі, якими раніше годували 13 мільйонів осіб.

"Сам принцип допомоги нужденним нас не бентежить. Проблема в тому, що за це повинен відповідати уряд кожної країни окремо. Зараз ми просто не маємо змоги витрачати гроші із загального аграрного фонду ЄС. Можливо, їх спрямують на підтримку держав, які намагаються подолати боргову кризу", - заявив міністр аграрної політики Німеччини Роберт Клус.

Таку ініціативу Німеччини підтримали у Великій Британії, Данії, Швеції, Чеській Республіці та Нідерландах. Натомість Франція жорстко розкритикувала плани цих шести держав.

"Я надзвичайно обурений навіть самою думкою, що програма продовольчої допомоги нужденним може зникнути. І все на догоду економічним інтересам. Європа завжди виступала за солідарність. А це означає надання підтримки тим, хто її потребує і не може самостійно себе прогодувати", - обурюється міністр аграрної політики Франції Бруно Ле Марі.

Продовольчу підтримку бідним у Європі надають із 1987-го. Організатори вже не вперше стикаються із труднощами. Так, кілька років тому, єврокомісія скоротила бюджет програми з 500 мільйонів євро до ста. Уряд Польщі, яка наразі головує в ЄС, пообіцяв уладнати це питання на наступному саміті в Брюсселі, що пройде у жовтні. Повідомляє телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: ес ubr помощь голодающим странам
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 807