13–15 липня у Вашингтоні відбувся щорічний глобальний саміт церковних організацій IRF Summit 2021, присвячений проблемам міжнародної свободи віросповідання. На запрошення організаторів у події взяли участь представники євангельської церкви "Християнська надія" з Києва. Вони презентували проєкт "Містечко добра й милосердя". Це унікальний для України формат служіння, що охоплює культурні, благодійні, реабілітаційні й просвітницькі практики для людей різного віку. Інфраструктурною платформою задля реалізації задуму має стати церковний комплекс у Києві на вулиці Жмаченка, 20.

Нині за цією адресою діє громада "Християнська надія". Учасники саміту високо оцінили ідею "Містечка добра й милосердя", а також дізналися, що його майбутнє під загрозою. Земельна ділянка, що на законних підставах церква орендує в міста, стала об’єктом інтересу несумлінних бізнесменів. Маючи вплив на владу, вони домоглися, щоб Київрада у вересні 2020 року розірвала договір оренди з церквою "Християнська надія". Крім того, на членів християнської громади чиниться інформаційний та фізичний тиск, а серед мешканців довколишніх будинків поширюють фейки про роботу церкви. Християнська громада вирішила боротися й опротестувала в суді рішення Київради. Судді, усвідомлюючи соціальну значущість проєкту "Містечко добра й милосердя", встали на бік церкви. 1 червня цього року рішення Київради № 455/9534 від 24.09.2020 суд визнав недійсним.

Здавалося б, справедливість взяла гору. Але Київрада подала апеляцію на рішення суду першої інстанції. 25 серпня у Північному апеляційному господарському суді пройде засідання, що має поставити крапку в спорі довкола оренди земельної ділянки на вулиці Жмаченка, 20.

Третьою стороною в протистоянні між громадою та міською владою є ініціативна група "Парк на Жмаченка". Її підтримують рейдери, що поклали око на земельну ділянку, де має бути "Містечко добра й милосердя". Практика, на превеликий жаль, поширена в столиці: важливі для міста й країни проєкти блокують на догоду комерційним інтересам сумнівного бізнесу.

Якщо Апеляційний суд скасує рішення Господарського суду Києва №455/9534 від 24.09.2020, "Містечко добра й милосердя", найімовірніше, не існуватиме. А отже, сотні й тисячі людей, що потребують допомоги, її не отримають. Адже унікальний за своєю багатофункціональністю духовно-благодійний центр для дорослих і дітей не буде створений.

Дмитро Лоюк, заступник старшого Пастора з соціальної роботи Церкви "Християнської Надії", разом з Талмадж Гарднер, директором світових місій.

Церква "Християнська Надія" вимушено згорне свої служіння для вірян з усієї України. Це завдасть непоправної шкоди репутації київської влади й, можливо, стане гучним неприємним сигналом для американських партнерів України. Адже американські сенатори Джим Інхоф і Джеймс Ланкфорд уже висловили готовність звернутися до мера Києва Віталія Кличка з наполегливим проханням захистити законні права християнської громади й сприяти проєктові "Містечко добра й милосердя". Тож на ситуацію мали б звернути увагу й в Офісі Президента. Буде ніяково, якщо цю тему порушить американська сторона під час візиту Володимира Зеленського до США.

А для всіх, хто хоче, щоб у Дніпровському районі столиці все ж було створено "Містечко добра й милосердя", наводимо цікаві дані.

Ділянку на вулиці Жмаченка, 20 передано Київрадою в оренду церкві наприкінці 2004 року. На ній містилася недобудова радянської доби, що її церковна громада взялася перетворити на Духовно-благодійний центр.

Початковий задум полягав у тому, щоб повсякчас проводити в центрі благодійні, реабілітаційні й просвітницькі служіння. Досвід таких служінь був накопичений чималий. Церква "Християнська надія" першою 1993 року відкрила в Україні благодійний центр реабілітації людей, залежних від наркотиків і алкоголю. Також вона першою відкрила центр соціальної реабілітації для бездоглядних дітей. Далі були нові й нові ініціативи.

Дмитро Лоюк, заступник старшого Пастора з соціальної роботи Церкви "Християнської Надії", разом з Дейтон Бирт, єпископом Союзу "Святої П‘ятидестниці"

Церква брала під опіку дітей з інвалідністю й допомагала їхнім родинам. Була відкрита благодійна медична християнська клініка, створені патронажні групи. Реалізовані освітні проєкти для дітей-аутистів. 2008 року відкрито перший в нашій країні християнський госпіс. А 2010-го — створено Інститут генезису та буття Всесвіту, що розвиває ідеї креаціонізму. Від початку війни на Донбасі "Християнська надія" активно підтримує Збройні Сили України й біженців зі сходу країни. Створено батальйон капеланів, надано допомогу дитячим будинкам і будинкам для людей похилого віку в прифронтовій зоні.

З огляду на зростання масштабів служіння ідея Духовно-благодійного центру поступово трансформувалася в концепцію "Містечка добра й милосердя". Універсальний підхід дав змогу не тільки зібрати під одним дахом усі служіння, а й створити на території орендованої ділянки особливий простір, який тішив би око й душу. Саме тому проєктні роботи тривали довше за планований термін, а кілька проєктів були забраковані. Допоки не з’явився той, що задовольнив запити громади й уписався в довколишній ландшафт.

Увесь цей час церква справно платила орендну плату. Однак цілком несподівано торік у вересні Київрада одностороннім порядком розірвала орендний договір. Християнська громада звернулася до суду. Боротьбу церкви підтримала більшість місцевих жителів, які бачили, скільки користі приносить служіння. На її підтримку також висловилися громадські організації, що мали тривалий досвід плідної співпраці з "Християнською надією".

Однак знайшлися й ті, хто виступив проти створення "Містечко добра і милосердя". Спекулюючи на болісних для киян темах, вони обстоювали створення на законно орендованій ділянці так званого парку на Жмаченка. У чому сенс заснування малого парку на території з вижовклими деревами попри сусідство розбуялого Парку Перемоги? Також незрозуміло, чого грішать проти істини панове, які стверджують, що церква зазіхає на меморіал героям АТО. Адже громада висловилася за його збереження в рамках загального облаштування ділянки.

Не можна мовчати й про те, що дії й помисли так званих активістів складно назвати гідними. Особливо на тлі вперто поширюваної інформації про справжню природу їхньої активності, а також — стилістики їхніх повідомлень у соцмережах. Чого варта лише фраза "небайдужі сусіди звернулися до ДСНС із заявою про позапланову перевірку". Неабияк схоже на донос в стилістиці всім відомого часу або ще й гірше – на гоніння на релігійному ґрунті.

Утім, як відомо, ця історія зацікавила сенаторів США, а також обурила релігійні спільноти різних конфесій. І буде, напевно, правильно, якщо Віталій Кличко прийде 25 серпня під Північний апеляційний господарський суд. Щоб особисто переконатися, чому столичній владі варто підтримати ідею створення "Містечка добра й милосердя". Як і в тому, що локальну тему парку можна вирішити через ушляхетнення Парку Перемоги, тоді як унікальні й корисні служіння Церкви "Християнська надія" замінити просто нічим. При чому, як для Києва, так і для України загалом.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 364