Оренда автомобілів – популярна послуга не тільки для фізичних осіб, а й для компаній в усьому світі. Проте в Україні юридичні особи поки що не так часто беруть в оренду транспортні засоби, віддаючи перевагу купівлі власних авто.

Оскільки машина – придбання не з дешевих, то невеликі підприємства мають брати кредит або вилучати велику частину коштів з обороту, щоб дозволити собі це. Багато хто вважає оренду автомобіля для компанії ризикованою угодою.

Ми вирішили розвіяти популярні міфи щодо прокату транспортних засобів та спробували розібратися, що ж вигідніше: купівля чи винаймання авто. У цьому нам допоміг Данило Безлюдько, керівник сервісу прокату авто 7Cars.

5 причин орендувати автомобіль для компанії

  1. Це швидко. На відміну від процесу купівлі авто, оформлення оренди займає не більше години. Послуга прокату дозволить вам закрити нагальні або короткострокові потреби в транспортному засобі. Для того, щоб отримати авто у користування, потрібно внести заставу та попередню оплату за визначений період оренди.
  2. Це вигідно. Вам не потрібно “заморожувати” оборотні кошти та вкладати їх у рухоме майно. Використовуйте їх для цільових потреб, а автомобіль візьміть в оренду. Сьогодні у всьому світі набирає популярності тренд “використовуй, не купуючи”, і багато компаній беруть автомобілі в оперативний лізинг чи довгостроковий прокат.
  3. Це зручно. Невеликим компаніям немає ніякого сенсу вкладати значні кошти у власний автопарк. Набагато простіше взяти один чи кілька автомобілів в оренду і зняти з себе відповідальність за обслуговування, ремонт, зберігання, оплату податків та інші питання, що пов'язані з володінням транспортним засобом. Ви лише платите за оренду, а всі турботи бере на себе сервіс із прокату авто.
  4. Це не гальмує виробничий процес. Наприклад, якщо власне авто компанії зламалось чи потрапило в ДТП, ваші співробітники ризикують залишитися без засобу пересування на тривалий термін. А відповідно, їхня продуктивність зменшується. Для деяких сфер, таких як торгівля, це особливо критично. У такому випадку вам потрібно шукати альтернативні варіанти, як забезпечити колектив транспортом. Але у разі оренди авто всі проблеми із сапорту бере на себе орендодавець. Співробітник компанії може отримати нову машину замість зламаної вже за кілька годин; до того ж, весь клопіт щодо ремонту чи оформлення ДТП також лягає на прокатний сервіс.
  5. Це – ідеальний вибір для тимчасових робіт. Якщо транспорт потрібен компанії не постійно, а лише для час від часу (наприклад, для певного проєкту чи сезонно), то придбання автомобіля стає невигідним. Взяти машину напрокат на кілька місяців чи півроку можна з мінімальними затратами коштів та часу.

Оренда чи купівля: як полегшити роботу бухгалтеру

Приймаючи рішення щодо прокату або придбання авто, зверніть увагу також на декілька важливих моментів щодо обліку витрат та оподаткування.

  • Орендуючи транспорт, ви можете оптимізувати оподаткування підприємства, отримавши «податковий кредит» на суму орендної плати у поточному місяці.
  • Володіння автомобілем вимагає від компанії ведення обліку витрат пального, пробігу, вартості ТО, заміни шин, оподаткування при купівлі та продажу і багато іншого. Якщо у вас обмежений штат, на бухгалтера лягає велике навантаження. Це забирає багато часу і ресурсів та відволікає співробітників від їхньої основної діяльності.

Аутсорс відповідної послуги дозволить вам вкласти більше коштів у розвиток бізнесу, не відволікаючись на непрофільні роботи. Сфокусуйтесь на головному та залиште турботи з транспортного забезпечення професійним компаніям!

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Просмотров: 105