Справжній удар для президента Франції Ніколя Саркозі. За сім місяців до президентських виборів лівоцентристські партії святкують перемогу на виборах до Сенату. Це вперше в історії П'ятої республіки вони отримали абсолютну більшість у верхній палаті парламенту. У неділю у Франції відбулися вибори до Сенату. За підсумками заходу, ліві додатково здобули щонайменше 23 місця у верхній палаті. Тепер вони матимуть 175 сенатських мандатів.

"Тільки зараз країна отримала шанс стати на обидві ноги. Ми подбаємо про те, аби у хід пішли ті закони, які до цього постійно блокували", - заявив кандидат у президенти Франції Мартін Обрі.

Переможці констатують: результати голосування показали, що виборці хочуть бачити більш сучасний Сенат, який припинить виконувати накази та розпорядження і буде повною мірою виконувати свою законодавчу функцію. Політологи ж зазначають: поразка правих на виборах до Сенату знаменує розпад політичної системи президента Ніколя Саркозі. А це означає, що його шанси отримати перемогу на президентських виборах наступного року практично дорівнюють нулю.

"Урядовці наразі дуже засмучені. Адже для нинішнього складу немає нічого гіршого, аніж спостерігати, як ліві настільки активно захоплюють Сенат", - обурюється міністр спорту Франції Шантел Гуано.

Сам президент Франції жодним чином не прокоментував перемоги лівих на виборах до Сенату. Утім, в його адміністрації скоромно зазначили, що візьмуть до уваги результати народного волевиявлення. Президентські вибори у цій державі відбудуться у квітні-травні 2012-го року. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: франция саркози ubr сенат
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 468