Віфлеємський вогонь уже в Україні. Першими запалюють свічку в Храмі Гробу Господнього австрійські скаути. Далі доправляють його літаком до своєї Батьківщини. Із Віденського Кафедрального собору вогонь мандрує у різні держави світу. До України він потрапив завдяки польським пластунам.

Андрій Андрійчук, скаут: "Я радий, що в мене випала така нагода з братом поїхати на першу збірку пластунів Польщі й України... скаутів, щоб передати вогонь пластунам України".

Різдвяна традиція передачі божої іскри бере початок із 1986-го року.

Юрій Гвоздович, пластун: "Сама ідея історія передачі віфлеємського вогню розпочалася журналістами австрійськими, які розпочали дану акцію з метою донесення тепла і радості до кожного самотнього серця".

Палаюча свічка символізує тепло, мир, злагоду та душевний спокій. Кожен охочий може взяти благодатний вогник до своєї оселі. Крім того, святу іскру передадуть в усі сиротинці.

О. Роман Кравчик, настоятель Собору Святого Юра: "Вогонь цей є символом таким...що спалює усю нечисть, а зігріває людську душу. Вогонь це світло, яке приносить радість у наші домівки".

У церквах Святий вогонь традиційно зберігають аж до Йордану. І лише після цього лампадку можуть загасити. До речі, горітиме вона навіть на Говерлі.

Теги: рождество культура вифлеемский огонь
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 732