У 2015-му Україна може втратити статус головного транзитера російського блакитного палива. Франція та Німеччина підтвердили готовність інвестувати у будівництво трубопроводу "Південний Потік". Він має пройти дном Чорного моря з Новоросійська до болгарського порту Варна. А далі через Балканський півострів до Італії та Австрії. Париж і Берлін одержали частки по 15% у морській ділянці проекту - за рахунок скорочення участі італійської ENI. У результаті акції розподілили таким чином: у "Газпрому" - половина цінних паперів. Італійській компанії належать 20%. Французькій та німецькій - по 15%. Аналітики кажуть: європейські країни "підіграли" російському монополісту. Адже будівництво газогону поки що на передпроектній фазі.

"А вот тогда, когда этот проект будет уже на бумаге, когда экономическая эффективность этого проекта будет определена уже как сомнительная, вот тогда у компаний будет возможность скорректировать свою точку зрения. А сегодня, зачем компаниям портить свою энергетическую игру на российском ресурсном пространстве", - вважає експерт з енергетики Олександр Нарбут.

Згідно з енергетичною стратегією Російської Федерації, Південний Потік введуть в експлуатацію до кінця 2015-го. До цього часу Москва хоче позбутися залежності від інших держав-транзитерів: України, Білорусі та Польщі. Через 5 років нашою територією мають прокачувати максимум шість мільярдів кубометрів блакитного палива за рік. Що в 20 разів менше, ніж зараз. В такому випадку залишиться одне - використовувати на повну потужність підземні газосховища на Заході країни.

"Які можуть використовуватись значно ефективніше, ніж зараз. Ми можемо залучати до їхнього використання європейські країни. І закільцевати на них ті газогони, які зараз будутються в Європейському союзі", - радить експерт з енергетики Геннадій Рябцев.

Для Росії трубопровід Південний Потік - проект геополітичний. Його реалізують у будь-якому разі. Москва вб’є одразу двох зайців. Позбудеться залежності від України. Та зробить безперспективним завершення будівництва газогону Набукко. Який європейські держави планують звести для диверсифікації поставок блакитного палива. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: германия газпром франция ubr южный поток
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 681