21 березня 2012 року Комітет з питань громадянських свобод Європарламенту підтримав пропозицію Єврокомісії стосовно збільшення допомоги країнам-членам ЄС на розміщення біженців в рамках нової Спільної програми розселення в ЄС, ухваливши відповідне рішення на своєму засіданні. Про це повідомляє прес-служба Державної міграційної служби України.

Програма передбачає посилення ролі ЄС у забезпеченні міжнародного захисту, передусім вразливим групам осіб, таким як жінки чи неповнолітні у тісному співробітництві з Управлінням Верховного Комісара ООН у справах біженців.

Підтримана Комітетом Європарламенту програма передбачає розселення в ЄС частини біженців, які вже отримали статус за межами ЄС. Мова йде про треті країни, тобто країни що розвиваються, оскільки більшість із них, виконуючи свої міжнародні зобов’язання та надаючи статус біженця, не завжди мають достатньо ресурсів для інтеграції та захисту великої кількості біженців.

За даними УВКБ ООН, 172 000 осіб потребують розселення лише в 2012 році, в той час як загальне число місць для переселення складає лише близько 80 000. У 2010 році у країни ЄС переселено близько 4700 осіб, що складає лише 4,4% із загального числа переселених у всьому світі того року, що далеко відстає від показників США (близько 54 000 біженців) і Канади (близько 6700).

Основною метою програми є заохочення держав-членів ЄС збільшувати число розміщених біженців шляхом розширення списку тих, чиє переселення буде фінансуватися за рахунок Європейського фонду біженців, особливо вразливих категорій осіб (дітей і жінок з груп ризику, безпритульних неповнолітніх, осіб з серйозними медичними потребами і, на прохання Європарламенту, біженців, які потребують термінового переселення з правових або фізичних причин).

Члени Комітету також визначилися з пріоритетними групами біженців на 2013 рік – серед інших, особлива увага приділятиметься біженцям з Іраку в Туреччині, Сирії, Лівані та Йорданії; біженцям з Афганістану в Туреччині, Пакистані та Ірані; біженцям з Конго в Бурунді, Малаві, Руанді та Замбії, а також біженцям з Сомалі в Ефіопії.

Для заохочення країн-членів ЄС брати участь у розселенні біженців, Комітет Європарламенту вважає за необхідне збільшити виплати країнам-членам з бюджету ЄС. Так, схвалені пропозиції передбачають, що за перший рік проживання біженців країни-члени отримуватимуть до 6 тис. євро на біженця, за другий рік – 5 тис. євро, за третій і подальші роки – 4 тис. євро. На сьогодні ж сума виплат з бюджету ЄС на біженців, незалежно від терміну їх проживання, не перевищу 4 тис. євро на рік.

На сьогоднішній день лише 13 держав-членів ЄС створили щорічні програми переселення, а саме: Швеція, Данія, Фінляндія, Нідерланди, Великобританія, Ірландія, Португалія, Франція, Румунія, Чехія, Іспанія, Угорщина та Болгарія.

Спільна програма розселення в ЄС була раніше схвалена Європарламентом і Радою ЄС. Європейський парламент буде голосувати за неї в цілому 29 березня ц.р. У разі прийняття, держави-члени ЄС повинні будуть до 1 травня 2012 року надіслати Комісії підрахунки щодо числа осіб, яких вони будуть розселяти в наступному році.

Програма розпочне діяти в 2013 році. Майбутнє переселенської політики ЄС буде обговорюватися в контексті наступної фінансової перспективи 2014-2020 рр.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: беженцы оон мигранты
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 576