Китаю загрожує чергова епідемія пташиного грипу. Штам Н5N1 виявили в Гонконзі. Там найближчим часом знищать 17 тисяч курей.

Китаю знову загрожує епідемія пташиного грипу. У Гонконзі вірус Н5N1виявили у сімнадцяти тисяч курей. Рівень небезпеки виникнення епідемії в Гонконзі підвищений до "серйозного". Три птахи вже померли. Їх ДНК відправили на аналізи до лабораторій. Якщо там підтвердять, що пернаті сконали таки через "пташиний грип", двадцять тисяч курей переб’ють. Імпорт і продаж курятини в Гонконзі тимчасово заборонили. Китайцям доводиться їсти заморожені напівфабрикати.

Ценг Лу, торговець курятиною на ринку: "Ми втратили половину нашого бізнесу. І це напередодні свят. Усе, з чого ми можемо зараз жити, - заморожена курятина".

Пінг Мей, покупець: "Якщо не має іншого виходу - доведеться їсти заморожену курятину на свята".

За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, з моменту ідентифікації вірусу пташиного грипу у 2003-му році, від цієї недуги у світі померли триста тридцять осіб. В ООН попереджають, що штам H5N1 зазнав мутації, і в майбутньому може пошириться в регіонах, де досі не з'являвся. Серед країн, які входять до групи підвищеного ризику, - Ізраїль, Болгарія, Румунія, Непал і Монголія.

Теги: грипп эпидемия н5n1
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 715