Студенти без квітів, але теж не вдоволені політикою Табачника, вийшли на марш непокори. Зрештою, сталася бійка. Із Беркутом. Уже на традиційному місці в центрі Києва міліція взяла спудеїв у кільце. Та акція протесту таки відбулася.

Квітковим ляпасом та сутичками з правоохоронцями протести проти системи освіти в Україні не скінчилися. Студенти організували чергову демонстрацію - марш непокори. Правда пройтись вулицями столиці так і не вдалося - дорогу перегородили правоохоронці.

Близько 100 студентів зібрались на Михайлівській площі - хочуть безкоштовної освіти.

- це платне навчання, збільшується плата за навчання.

- ці реформи заважають нам вільно навчатися.

"Образование - это крайне важно, это должно быть доступно любому человеку. И у нас требования не только цены образования, а также системы образования в целом", - пояснює студент Федір.

"Це - стипендія до прожиткового мінімуму, це - зменшення навантаження на студентів і викладачів", - зауважує студент Богдан.

- ці реформи заважають нам вільно навчатися!

Протестувати до України приїхали навіть студенти з Грузії, Росії та Білорусі.

"З нами ніхто не хоче говорити, вони не хочуть нас чути, тому доводиться протестувати. І в Україні ми бачимо те ж саме", - ділиться досвідом студентка з Грузії Хенкель.

"Украинская часть товарищей является теми, у кого можна поучиться, потому что в Росии это движени намного слабее", - зізнається студент із Росії Павло.

Та, як виявилось, у центральній частині міста проводити акції суд заборонив.

- а саме Михайлівській площі, вулиці Михайлівській, Майдані Незалежності, вулиці Інститутській, Садовій і Грушевського.

- а я вам хочу повідомити, що у нас в принципі, повідомлення є на акцію, яка починається на вулиці Трьохсвятительській, а зараз на Михайлівській площі ми збираємось, тут акції ще немає і на Михайлівській площі сьогодні акції не буде!

Здавалось, проблему розв’язано, але кордони міліції демонстрантів далі площі не пустили.

Геть ментовський бєспрєдел! Геть ментовський бєспрєдел, бєспрєдел!

Два тісних кільця із беркутівців та міліціонерів оточили студентів. Правоохоронці кажуть, їх провокували.

- Деякі учасники акції, які знаходяться в масках, почали кидати в міліцію і збивати їх з ніг.

- я не бачив, хто на вас кидається, я бачив, що там людей били.

"Серед учасників акції знаходяться особи, які жодним чином не мають відношення до студентів і студентського руху, і саме ці особи намагалися спровокувати активні дії міліції. Ці особи належать до футбольних хуліганів одного з футбольних клубів міста Києва", - заявив заступник речника ГУ МВС України у м.Києві Володимир Дмитренко.

Молодь таки провела акцію. З кільця правоохоронців активістів звільнили народні обранці. Мітингувати спудеї почали ще вчора, це закінчилось теж сутичками з міліцією. А ще одна зі студенток Києво-Могилянської академії вдарила міністра освіти й науки Дмитра Табачника букетом. У виші кажуть - це спланована провокація проти університету. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: студенты беркут митинги ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1360