Мобільний, який не реагує на ваші команди, та домофон, що "не пускає" до теплої оселі. Такі незручності можуть відчути українці вже цього тижня. Усе - через морози. І хоча надзвичайного стану у країні не оголошуватимуть, доведеться приготуватись до "сюрпризів" від техніки.

Тридцятиградусні морози можуть залишити українців без грошей із банкомату, відключити домофони та примусити сховати сенсорні телефони. Домофони та камери відеоспостереження більше бояться не холоду, а вологи, пояснюють фахівці. Через зниження температури домофони можуть перестати відкривати двері, або ж на цих приладах почнуть заїдати кнопки. Так само можливі перебої в роботі камер відеоспостереження. Але - лише тих, які призначені для приміщень.

Іван Саламаха, начальник відділу продажів і маркетингу: "А внутренние камеры, они как правило, абсолютно не герметичны. И туда подпадает, как воздух, так и влага, так и все остальное. Поэтому плата уже начинает со временем окисляться, и неправильно работать".

А домофони та камери спостереження, що встановлені неправильно, не витримають і десятиградусних морозів. Наступною жертвою холодів можуть стати банкомати. Особливо ті, які розташовані у приміщеннях із невисокою температурою. Наприклад, у МАФах або біля входу до супермаркетів.

Наталя Кузьмич, начальник департаменту комерційного банку: "Мы должны обеспечить температуру для банкомата от +5 до + 35, эта та температура, при которой банкомат нормально, оптимально работает. А если опускается ниже, то включаются штатные обогреватели самого банкомата, которые доводят его температуру до нужного состояния".

Критична температура для роботи вуличних банкоматів - мінус 35. Тому нинішня негода для більшості пристроїв не страшна, переконують експерти. Разом із тим радять клієнтам користуватись апаратами усередині банку, або ж знімати гроші через касу. Звичайні мобільні телефони не відчують на собі морозу, а от у сенсорних не працюватимуть екрани. Тож краще не розмовляти по мобільному на вулиці. А ще слід носити пристрої у чохлах та ближче до тіла, радять ремонтники.

Теги: технологии погода техника банкомат мороз домофон
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3061