Наслідки вибуху на японській Фукусімі починають даватися взнаки. Ексгендиректора компанії-оператора АЕС "Тепко" - Масао Йосіда - ще кілька тижнів тому із загадковою хворобою поклали до лікарні. Тоді в компанії запевняли, що захворювання шефа жодного відношення до викиду радіації на станції не має.

Сьогодні з’ясувалося, що у чоловіка - рак шлунка. І саме через, цю хворобу, першого грудня він полишив керівну посаду. За повідомленнями медиків, колишній керівник "Тепко" отримав дозу радіації в сімдесят мілізівертів - під час роботи на АЕС після катастрофи. Для порівняння, до аварії на "Фукусіма-1", гранично допустима річна доза радіації у Японії - для звичайних людей становила один мілізіверт на рік. Утім, лікарі зазначили, що хвороба розвивається в чоловіка вже не перший рік, і запевнили, що недуга не має відношення до аварії на АЕС.

Тим часом уряд Японії збирається наразити на небезпеку увесь світ. Посадовці запланували скинути в океан десятки тисяч тонн радіоактивної води. Це викликало хвилю обурення у сусідніх із Японією держав. В уряді країни запевняють, що шкода від такої практики здоров’ю людей та довкіллю мінімальна. Посадовці пояснюють: на станції не можна більше будувати резервуари для води. А паливо з уже наявних можна починати зливати тільки через десять років. Саму АЕС повністю зупинити вдасться тільки за тридцять років.

Теги: взрыв аэс рак фукусима тепко
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1878