Велика китайська стіна - у небезпеці. Активісти захисної організації Great Wall Society б'ють на сполох. Вони заявляють, що пам’ятці загрожують десятки легальних і нелегальних шахт з видобутку корисних копалин. Деякі з них розташовані менше ніж за сто метрів від стіни. Віце-президент захисної організації здивований, що у деяких штольнях навіть досі дозволено видобувати, і зробити нічого не можна.

"Експлуатація мінеральних ресурсів перебуває під юрисдикцією Бюро земельних ресурсів. Тож, якщо воно надає дозволи компаніям на видобуток, то це законно. Але комітет не бере до уваги стану Великої китайської стіни і не консультується з департаментом із культурної спадщини, бо відсутній закон, що регулює подібні дії", - жаліється Донга Яохуі, віце-президент Great Wall Society.

Щороку департамент культурної спадщини виділяє кошти на порятунок зруйнованих чи пошкоджених ділянок Великої стіни. Проте подальшому руйнуванню це не запобігає. А ось відповідного законодавчого акта прийняти так і не можуть.

"Кошти - не головна проблема. Аби прийняли закон, що забороняє видобувні роботи на певній відстані від Великої китайської стіни, чи потрібні якісь гроші? Ні! Це не коштуватиме нічого!", - вважає Донга Яохуі, віце-президент Great Wall Society.

Наразі зруйновано понад 70% пам’ятки і лише 20-ть - у хорошому стані. 2006 року уряд КНР заборонив вандалізм щодо Великої стіни, але у більш віддалених районах вона не діє. Із 1987 року споруда перебуває під захистом ЮНЕСКО. Велика Китайська стіна залишається єдиним рукотворним об'єктом, який видно з космосу, і однією з найвидатніших пам'яток світової культурної спадщини. Розповідає телеканал UBR.

Теги: китай разрушение ubr великая китайская стена
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 840