Київське море може вирватись на волю. Захисна дамба і насосна станція біля села Козаровичі вже кілька років в аварійному стані. В МНС нічого про це не знають, а обласна влада обіцяє почати ремонт наступного року. Тим часом місцеві розказують, як руйнується споруда.

Захисна дамба і насосна станція біля села Козаровичі, що під Києвом, руйнується. ЇЇ збудували у 1965 році. Щоб підіймала рівень води в Ірпіні на 5 метрів вгору і спрямовувала їх у Київське море. Споруду можна було б експлуатувати півстоліття. Однак кілька років тому через греблю почали їздити вантажівки – недалеко від села будували птахокомбінат, скаржаться місцеві. Дорога почала руйнуватися, а дамба тріщати. Проїзд наче б то закрили, але рух продовжується.

Проїзд на дамбу закриває ось ця металева труба, але місцеві кажуть подолати перешкоду можна через насосну станцію домовившись з охоронцями.

А на станції заперечують, кажуть дорогу від машин захищають, як можуть. Мовляв, проїзд залишили лише для водної міліції. Однак насправді - картина інша - шлагбаум зламаний. Їдуть усі, хто хоче.

- Я закрою, а они ламают, я их прошу: ребята давайте жить дружно, вы откройте-закройте, чтобы оно было закрито, для вас только, а они бросают это дело. Тем более открывают вон там ворота и, когда их нет, они бессовестно делают, и идет транзит.

Дамбу може зруйнувати землетрус чи техногенна катастрофа. Місцеві побоюються навіть диверсій. Адже зі сторожів на станції лише декілька жінок. –

- Там стоят щиты 9 на 7 с десяткой металла, а в наше время сейчас что, свободно вот ехал, бросил гранату, и проезд-то свободный.

На підримку нормального функціонування станції виділяють копійки, стверджує її керівництво. І пропонують на обох боках проїзду встановити контрольно-пропускні пункти. А то споруду вже розбирають по шматках.

"Частина греблі вже розібрана, для чого там є декілька територій і в об’їзд все таки їздять", - каже Олексій Колесніченко, місцевий житель.

МНС-ники про аварійну ситуацію на дамбі нічого не знають, кажуть їх клопіт почнеться, коли щось трапиться.

"Я перший раз чую, що дамба в аварійному стані. За всіма гідроспорудами - в нас є Державний комітет водного господарства, який займається цими питаннями", - пояснює Василь Квашук, директор департаменту цивільного захисту МНС.

Тим часом обласна влада знає усе і обіцяє долучитись до вирішення ситуації.

"Звернувся до уряду і впевнений, що вже в 2012 році будуть виділені кошти, і ми приступимо до її ремонту", - пообіцяв телеканалу UBR Анатолій Присяжнюк, голова київської ОДА.

Вартість ремонту оцінюють в 35-38 мійльонів гривень. Експерти попереджають, якщо дамбу прорве, водою затопить села у радіусі 20 кілометрів.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: ubr дамба прорыв киевское море
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 4019
Загрузка...
Загрузка...