Ліки чи алкоголь? Спиртові настоянки можна придбати у будь-якій аптеці. Втричі дешевше ніж чвертку горілки. Цим користуються люди без статків. У Києві деякі райони щодня буквально всіяні порожніми пляшками з-під лікарського засобу. Зарадити цьому не здатна ані міліція, ані міністерство охорони здоров’я. Заборонити продавати препарат теж не можуть.

Дивіться також: На бомжів витрачають в десять разів більше, ніж на хворих

Олександр без квартири вже 9 років. Позбувся її як сів за ґрати. Нині живе з товаришами ось тут - під балконом. Щодня у безпритульного свято - випиває по кілька плашечок...ні, не алкоголю, а 70-градусних ліків, настоянку глоду.

Дивіться також: Азаров перерахує всіх бомжів на Україні

Олександр, безпритульний: - Чвертка сама дешевша 13-15 гривень, а це 4.55 гривень.

UBR: - А в аптеках нормально вам продають?

Олександр, безпритульний: - Без розговоров, нас уже даже знають. Хтось з наших заходить зразу з порогу, або нема, або є і питають зразу скільки. Не питають що - питають скільки.

Дешеву настоянку безпритульні та пияки вживають без закуски. Лише розводять водою.

Аби дешеву сімдесятиградусну настоянку випити і не обпекти горло, потрібно запити водою. Безкоштовною. Тож саме столичні бювети є улюбленим місцем збору місцевих пияк.

Саме тут, уже порожніх пляшок, двірники знаходять найбільше. Прибирати доводиться по кілька разів на день.

Світлана, двірник: - Это 10 раз на день нужно убирать после них, я уже их и ганяла сколько. Снег сошел так полмешка бутылок собрала маленьких, коньячка ихнего и все.

UBR: - А кожен день скільки бутилок збираєте?

Світлана, двірник: - Кожен день, так штук 50 це точно.

Марія, двірник: - Он навіть корочки ше лежать свіжі бутилочки от дивіться, вчора поприбирали вони знов нині є. Часто-часто і так само на Вишгородській я бачила є, часто там буваю, тоже валяються ті бутилки.

А від вже хмільних безпритульних та п’яниць потерпають кияни, які живуть поблизу злачних місць.

Для бомжів видали спеціальний довідник

Ірина Іванівна, киянка: "Извините, даже, сексом занимаются под окнами. Хорошо, что мы сейчас закрыли дверь, так у нас хоть нет этих бутылочек с под всяких настоечек".

Володимир Олександрович, киянин: "Постоянно драки, постоянно пянство, наркотики … это ж невозможно смотреть".

Найдешевша і найулюбленіша серед п’яниць настоянка глоду допомагає знизити артеріальний тиск та стабілізувати серцебиття. Пити її лікарі рекомендують не більше ніж три чайні ложки на день. Зловживати медики не радять. І зовсім не через вміст трав. А через .... неякісний спирт.

ФОТОРЕПОРТАЖ: В Калифорнии обнаружен город бомжей

Віталій Корзун, доктор медичних наук: "Якщо для ліків беруть спирт очищений, медичний, то тут можуть бути і сивушні масла. Гострого отруєння не відбувається, але те що це погіршує стан здоров’я людини і печінку, і може бути зрив серцевої діяльності".

Олександр, безпритульний: "Я вже не первий год, то пока шо як бачите ше жив і практично здоровий".

Дивіться сюжет: Бомжі переносять WI-FI

Заборонити продавати безпритульним настоянки не можуть: як-не-як це лікарський засіб. Ходити за спиртним до аптеки, а не до магазину люди без статків будуть поки не зрівняються ціни. А фармацевти завідомо у виграші: адже акциз на спирт - не платять. З іншого боку, якщо його запровадити - без традиційного корвалолу та барбовалу залишаться мільйони "сердечників".

Тетяна Стець, Андрій Ярковий та Сергій Корєнєв, телеканал UBR.

Теги: киев алкоголь водка аптека бомжи настойка
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 4316