Вбити, не можна помилувати. Українські чиновники ніяк не можуть визначитися, як же гуманно врегулювати проблему безпритульних тварин. Кажуть немає грошей. Водночас, комунальникам Києва на рік дають 8 мільйонів гривень на стерилізацію та утримання тварин. Щоправда, цих грошей вистачали лише на утримання ...самих комунальників!

Ася Серпинська раніше викладала фізику й математику в Київському національному економічному університеті. Зараз - на пенсії. Під її опікою більше семисот псів і приблизно стільки ж котів. У народі її кличуть просто "собача мама".

"Не только собачей, но наверное еще и кошачей. А вообще, мне жаль всех животных. Пользоваться словом "люблю" здесь как то неуместно, я жалею всех животных", - каже Ася Серпинська, голова Київської організації захисту тварин.

Щодня готує по 500 кілограмів харчу. М’ясо, інші продукти, безплатно привозять підприємства і супермаркети, бо притулок уклав із ними контракти. Господиня каже - їм немає мороки з простроченою продукцією.

"Здесь животные собраны не просто для того, что бы дожить свою жизнь. Мы им подыскиваем хозяев. Мы их стерилизуем. Мы их вакцинируем. Мы следим за их здоровьем. Главная цель - найти им нового хозяина", - пояснює каже Ася Серпинська, голова Київської організації захисту тварин.

За останній рік майже тисяча безхатьків знайшли дім та опікунів. Однак, лише вулицями столиці ще бродять близько тридцяти тисяч собак і стільки ж котів. Вони плодяться та нападають на людей. Зменшити їхню кількість мала б масова стерилізація. Утім, на це не вистачає коштів. У громадських організаціях переконують - гроші знайти можна. Для цього потрібно перейняти досвід польських колег. Розпустити комунальні підприємства, які виловлюють тварин, і доручити все волонтерам.

"Ми говоримо про те, щоб робити стерилізацію, тобто, щоб тварини не розмножувалися з геометричною прогресією. Ми говоримо за щеплення безпритульних тварин, і ми говоримо про таке поняття, як евтаназія", - розмірковує голова Державної ветеринарної служби України Володимир Горжеєв.

Вісім мільйонів гривень на рік отримують комунальні підприємства, що відловлюють і роблять щепленням бездомним чотирилапим. Однак таких коштів вистачає хіба що на зарплати, бІдкаються в організаціях. Якщо зникнуть КП, з'являться вільні гроші. Мовляв, за вісім мільйонів на рік волонтери владнали б ситуацію зі стерилізацією та утриманням притулків.

"Деньги, которые выделялись на стерилизацию и покупку ошейников. Два года назад была такая дама у Черновецкого, Кильчицкая, она потратила на закупку ошейников двадцать миллионов гривен. За эти деньги можно было всей семье Черновецкого ошейники купить. Причем со стразами", - сумно жартує Кирило Куликов, народний депутат України.

Очистити місто від безпритульних тварин до Євро-2012 взялися чиновники. Але документа, який би таке ініціював, досі не бачили. Тож поки що розв’язують проблему по-варварськи: труять та вбивають, а не стерилізують. Мовляв, задорого. Розповідає телеканал UBR.

Теги: киев ubr бездомные животные
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1104