Міністерство з питань надзвичайних ситуацій перестало публікувати кількість українців, які загинули від морозів. Рятувальники хоч і відкрили тисячі пунктів обігріву, але люди продовжують вмирати. У київських теплих наметах - 500 місць, безхатченків - 15 тисяч. Стаціонарні притулки можуть зігріти за добу трохи більше ніж 3% бомжів. Та у заклади вони неохоче йдуть. Одних туди не пускають, інші бояться підхопити невиліковну хворобу.

77 гривень на добу. Стільки столичні притулки у середньому витрачають на обігрів одного безхатченка. І тільки шоста частина цієї суми іде на харчування, гігієну та койко-місце. Решта - комунальні послуги та заробітна плата персоналу. Частину компенсують за рахунок самих бездомних. За ніч у теплі вони платять 4 гривні.

Ірина Копотун, директор будинку соціальної опіки: "Це все ж таки дуже гарна допомога для того щоб закупити спеціальний рахунок, для того щоб закупити миючі засоби, для того щоб функціонував постійно автомобільний транспорт. Це обов’язково повинно бути якесь відшкодування, щоб люди розуміли, що за всі послуги треба хоч частково відшкодовувати, тим більше що це все таки податки наших киян".

Загалом у Києві три притулки для бомжів. На їхнє утримання у 2012 році виділили майже 13 мільйонів гривень. За добу вони можуть прийняти приблизно 500 людей. Тоді як безпритульних у Києві - 15 тисяч.

Читайте також: Бомж нашел работу и дом благодаря Youtube

Світлана Назаренко, представник ГУ праці і соцзахисту населення КМДА: "На сьогодні день у нас у місті є місця для таких людей. Це у цих трьох закладах? Да у цих трьох закладах, а як буде зростати тенденція це все буде тільки з часом можна це відслідкувати, побачити, може на наступний рік у нас взагалі буде менше цих людей".

Тих, кому місць не вистачає, - взимку підгодовують безкоштовними обідами. На одного безпритульного з місцевого бюджету виділяють 7 гривень. Сьогодні - це ячна каша, рибна консерва, ікра з баклажанів і чай. За таким пайком черга. А ось у притулки безхатченки ідуть через безвихідь або взагалі не йдуть.

Дивіться також: Для бомжів відкрили спеціальний ресторан

Віктор, безпритульний: "Вы туда приходите и вам говорят, вы бомж, ты говоришь прямо - ДА, у меня негде быть. "До свидание, у нас нету такого, мы не гуманитарная помощь", а по телевизору вам расскажут совсем другое".

Тетяна, Безпритульна: "Була одна жіночка з притулку, то вона була так рясно нагороджена. Тому я боюсь туди ходити і там не дуже тихо вночі".

Тож, доки морозитиме, Тетяна житиме на залізничному вокзалі, а грітиметься у мобільних пунктах обігріву.

Теги: киев еда приют бомж койко-место
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1756