Через шторм, який обрушився на Філіппіни, вже евакуювали понад 50 тисяч осіб. 18 людей загинули, десятки вважають такими, що зникли безвісти. Багато жителів воліли залишатися у своїх будинках, незважаючи на попередження. Рятувальники на гумових човнах намагаються врятувати тих, хто опинився у пастці.

"Вода піднялася так швидко, що нам довелося примусово евакуювати людей. Незалежно від того, чи хотіли вони цього", - каже рятувальник Арнел Гуйонг.

Місцеві чиновники побоюються, що річка Сан-Матео вийде з берегів, як два роки тому під час тайфуну "Кетсана". Тоді через потужні дощі і паводки загинули сотні людей. "Несат" уже спричинив повені в низинних районах і вода піднялася до критичного рівня. Подекуди вона сягала рівня другого поверху.

"Наш будинок затопило водою. Ми переїхали до квартири моєї матері, але вода дісталася й туди. А помешкання ж на другому поверсі", - плаче жінка Чече Міслаг.

Сотні сімей евакуювали до тимчасового притулку в шкільному спортзалі. Деякі вважали за краще залишитися вдома, щоб охороняти свої речі. Дехто навіть забрав до притулку домашню худобу. Щорічно країну накривають близько 20 тайфунів і всі вони призводять до людських жертв. Проте, "Несат" вважають найпотужнішим лихом 2011 року. Розповідає телеканал UBR.

Теги: шторм филиппины потоп ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 569