Не всі подаровані квіти мають радувати жінок. На межі зникнення - підсніжники та проліски. Хоч ці рослини і внесли до Червоної книги і продавати їх заборонили, тих, хто не проти добре підзаробити, немало.

Ось такий букет підсніжників в столиці коштує приблизно 20 гривень. Привозять рідкісні весняні квіти з Карпат та Криму. Налагоджено цілу злочинну схему: жителі сіл поблизу Севастополя та Бахчисарая збирають рослини і продають їх за копійки постачальникам. Ті домовляються з провідниками поїздІв або самостійно доставляють уже готові букетики до великих міст.

Олексій Василюк, заступник голови національного екологічного центру: "Насправді штрафи за це досить великі. За одну рослинку це 12 гривень. 12 гривень помножити на 30 квіточок у букеті."

Але такі суми зборів стягують лише через суди. І дуже рідко, бо важко знайти тих, хто зриває квіти. Водночас на розповсюджувачів накладають штрафи тільки за несанкціоновану торгівлю. А їх суми значно менші - від 17 до 119 гривень. Та й отримати кошти вдається не завжди.

Дивіться також: Квіткові жнива: Скільки заробляють квіткарі

Володимир Борейко, директор київського еколого-культурного центру: "Составляется протокол в том случае, если продавец подтверждает, что он является хранителем этих цветов. В данном случае женщина отказалась, что это ее цветы. Поэтому мы не имеем юридического права составлять протокол на человека, который отказался, поэтому составляем просто акт изъятия".

Щоб запобігти знищенню рослин, потрібно карати насамперед збирачів квітів, - кажуть екологи.

Микола Щепець, голова українського товариства охорони природи: "Треба зберігати всі ці рослини в першу чергу в місцях зростання. В нас абсолютно на сьогоднішній день не працюють природоохоронні органи".

А ще як варіант - можна запровадити штрафи для тих, хто купує квіти. Така схема діє у країнах Європи.


Теги: цветы продажа весна 8 марта подснежники
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 970