Не встигли японці оговтатися від минулорічного цунамі та землетрусу, як уже доводиться готуватися до нового катаклізму. Тамтешні сейсмологи порахували, що протягом наступних чотирьох років, країну добряче трусоне. І епіцентр підземних поштовхів буде в Токіо.

Рятуйся, хто може. Радять японські сейсмологи. Вони вирахували, що за чотири роки в країні станеться потужний землетрус із епіцентром у Токіо. Імовірність такого сценарію становить сімдесят відсотків, вважають вчені. Раніше вони очікували на катаклізм лише за тридцятиліття.

Шинчіні Сааки, сейсмолог: "Попередні підрахунки ми проводили влітку. А останні на початку зими. Порівняно з першими дослідженнями нині сейсмічна активність в регіоні у шість-сім разів перевищує літні показники. Тож на землетрус слід очікувати вже протягом найближчих чотирьох років. Його приблизна потужність становитиме – щонайменше сім балів".

Колосальні зміни – наслідок руйнівного землетрусу та цунамі в березні минулого року. Внаслідок катаклізму біля столиці стався зсув пластів. І тепер Японія, і зокрема Токіо, практично не захищені від підземних поштовхів.

Тошаїка Васакі, голова Центру сейсмічних досліджень Японії: "Насамперед ми мали намір досліджувати періодичність виникнення цунамі в Японії. Але потім вирішили, оскільки це явище - наслідок землетрусів, то ліпше вивчати причину. Ми намагаємося відпрацювати будь-які навіть нереальні сценарії, аби бути підготовленими".

Якщо прогнози сейсмологів справдяться, і в Японії таки буде землетрус, кількість очікуваних жертв - близько 11 тисяч, та щонайменше 850 тисяч зруйнованих будівель.

Теги: япония землетрясение происшествие катастрофа катаклизм
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 941