Проти Юлії Тимошенко та Павла Лазаренко порушили нову кримінальну справу. Екс-прем’єрці інкримінують замах на розтрату коштів держбюджету у особливо великих розмірах. Причому робилося це, твердять спецслужби, за сприяння Павла Лазаренка.

Тимошенко і Лазаренко намагалися привласнити 405,5 мільйонів доларів бюджетних грошей, стверджують у Службі безпеки України . Тож завели на екс-прем’єра ще одну справу. У середині 90-х, кажуть в СБУ, Тимошенко залучила очолювану нею корпорацію "Єдині енергосистеми України" до розрахунків за природний газ із Росією.

Однак, замість розрахуватися з росіянами, гроші перевели на рахунки дочки ЄЕСУ - компанію Юнайтед Енерджі . Якщо вину Тимошенко та Лазаренка доведуть, їм загрожує до 12 років ув’язнення.

"Строки давності в даному випадку не сплинули, оскільки, як відомо, у січні 2009 року Тимошенко було вчинено злочин і, відповідно до закону, з того моменту строки притягнення до відповідальності перериваються і починають спливати заново, тобто до 2019 року", - запевняє начальник головного слідчого управління СБУ Іван Дерев'янко.

Тим часом українському керівництву ще належить виправдатися перед світовою спільнотою за першу справу проти екс-прем’єра. Прем’єр міністр Великобританії Девід Кемерон назвав її ганебною. А от в українській генпрокуратурі вироком задоволені, кажуть доказова база була сильною.

"Всі обставини підтверджені судом і є вирок. Державні обвинувачі орієнтували суд на міру покарання. Суд погодився і виніс свій вирок", - зазначив Генеральний прокурор України Віктор Пшонка.

Адвокати ж Юлії Тимошенко планують подати апеляцію вже у другій половині наступного тижня. Захисник Юрій Сухов повідомив, буде вказувати на порушення Конвенції з прав людини, а також на відсутність складу кримінального злочину в діях його підзахисної. Повідомляє телеканал UBR.

Теги: сбу тимошенко ubr еэсу
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 692