20 людей загинуло. За неофіційною статистикою у Казахстані. Місто Жанаозен цього тижня стало відомим на увесь світ. В п'ятницю акцію протесту організували колишні працівники нафтових компаній. Вимагали роботи та підвищення зарплати. На придушення заворушень кинули спецпідрозділи та бронетехніку. Влада у всьому звинувачує учасників акції. До речі, за офіційними даними - жертв усього 10.

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв ввів надзвичайний стан в місті Жанаозен, де відбулися масові заворушення. Сімдесят людей, яких підозрюють в організації, затримано. Жертвами масових сутичок, за неофіційною інформацією стали від п’ятдесяти до ста осіб. Правоохоронці повідомляють про загибель лише десяти людей. Водночас, інтернет-користувачі Казахстану панікують. В соціальних мережах почали з’являтися повідомлення на кшталт: в країні почалася війна, розкажіть усім. Втім, більше інформації від очевидців отримати не вдається. У Жаназеоні перебої з Інтернетом та мобільним зв’язком. До міста ввели бронетехніку та війська. За версією влади, заворушення спровокували нафтовики, які виступали проти свого звільнення з роботи. Агресія призвела до сутичок із поліцією. Втім, свідки трагедії мають іншу версію. Вони запевняють: що заворушення спровокували самі поліцейські. А будівлі підпалили провокатори.

Агма Аспентаєва, свідок: "Це прості люди, вони тут ні до чого. Це була провокація, ініціатор якої уряд. Нафтовики протестували сім місяців поспіль і нічого такого не траплялося. Чому саме зараз. Правоохоронці стріляли в людей, які навіть не були озброєні. Чи мають вони на це право?"

Тим часом, ООН закликала владу Казахстану ретельно дослідити інцидент та його причини. До того ж максимально дотриматися прав людини. Нині переважна більшість робітників нафтової компанії, працівники якої брали участь у заворушеннях, не вийшли на роботу. Кажуть - бояться за своє життя.

Теги: казахстан чп восстание
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 681