У Туреччині внаслідок семибального землетрусу загинуло 217 людей, понад тисяча поранені. Сотні вважають зниклими без вісти. За даними Геологічної служби Сполучених штатів, епіцентр підземних поштовхів був за 35 кілометрів на північний схід від міста Ван. Зруйновано десятки будівель. Поштовхи відчували у Вірменії та Азербайджані. Зараз у районах стихійного лиха ведуть пошуково-рятувальні роботи, там розбирають завали. Місцева влада припускає, що кількість жертв зростатиме.

"Ми опинилися в пастці під уламками разом із моїм братом. Мене витягли, я нормально почуваюся, а він досі там", - розповідає один з постраждалих.

На стадіоні у містечку Ван організували наметове містечко для постраждалих. Національне товариство Червоного Півмісяця відправило для допомоги близько сотні співробітників. Постраждалим надали 4 тисячі наметів та 11 тисяч ковдр, автономні пічки й продовольство.

"Було дуже холодно минулої ночі. Ми замерзали. Зараз уже мінусова температура. Не знаю, що ми будемо робити", - бідкається одна з постраждалих.

Значна частина Туреччини розташована в сейсмічно активній зоні. Тож землетруси, які нерідко призводять до людських жертв, тут трапляються регулярно.

Президенти Росії, України та Ізраїлю вже запропонували Туреччині свою допомогу. Та Анкара поки що відмовилася від неї. Під час стихійного лиха стався трагікомічний випадок. Підземні поштовхи зруйнували стіну тюрми. І півтори сотні в’язнів безперешкодно вийшли на свободу. Однак згодом третина з них повернулася за ґрати і здалася охороні.

Найпотужніші коливання земної кори в цій країні фіксували в 1999 році, в районі Мармурового моря. Магнітуда тоді становила 7,4. Загинуло близько 18 тисяч людей. Розповідає телеканал UBR.

Теги: землетрясение жертвы турция ubr
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 782