Біля Солом’янського районного суду столиці у п’ятницю - людно. Народ прийшов підтримати Андрія Фенченка, проти якого СБУ порушило справу.

Хлопець замовив у китайському інтернет-магазині два брелки із вбудованою відеокамерою. Каже, купував "іграшки" заради розваги. Хотів знімати краєвиди рідного села, але замість бандеролі чоловікові вручили постанову про порушення кримінільної справи. За двома статтями: контрабанда та придбання і використання спеціальних технічних засобів для не гласного зняття інформації. Андрій каже:

експерти СБУ встановили: брелоки належать до спеціальних технічних засобів. Використовувати їх мають право лише спецслужби. У квартирі чоловіка провели обшук. Але, за його словами, шпигунських пристроїв не знайшли.

Андрій Фенченко, підслідний: "Вину свою я признавать не буду, потому что у меня не было умысла нарушать закон"

Тепер за китайські іграшки чоловікові світить сім років в’язниці.

Світлана Фенченко, дружина підслідного: "З малою дитиною. Матеріально повністю залежимо від нього"

Насправді у таку ситуацію потрапити будь-хто, кажуть юристи. Забороненими засобами негласного отримання інформації працівники СБУ можуть визнати мобільні телефони, в яких є камери та диктофони, відеореєстратори, які встановлюють водії в автомобілях.

У СБУ навіть продемонстрували такі соціально-небезпечні пристрої.

Сергій Цимбалюк, заступник начальника відділу УКІБ СБУ: "Незаконне придбання, або збут чи не законне використання спеціальних технічних засобів та негласне отримання інформації передбачає санкції від 200-сот до 1000 неоподатковуваних мінімумів і обмеження волі"

Захиститися від подібних непорозумінь не вийде. Адже з'ясувати, що крам незаконний можна лише після його покупки - коли про це заявить митниця.

Дмитро Моргун, адвокат: "В законодательстве возникла коллизия, пробел. Нет на сегодняшний день четкого перечня специальных технических средств. Или критериев требования по данным специальным техническим средствам. Нет исчерпывающего списка, который показывает что можно покупать, а что нет"

Справа Андрія не перша. Він знає й про інших друзів про нещастю. Водночас, юристи переконують: довести, що Андрій Фенченко купував товар саме для шпигунства буде важко. А от нервів і часу на марну судову тяганину витратиться багато. Інна Мазуркевич, Юрій Шульга - Юбіар.

Теги: суд таможня сбу контрабанда
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3938