Підвали, дахи, під’їзди та ліфти. У більшості столичних багатоповерхівок це тепер не власність мешканців будинку. Ще 10 років тому столична влада їх продала. Мешканці кажуть: незаконно. Суди не підтверджують. Але кияни не здаються.

Тетяна уже два роки поспіль ходить по судах відвойовуючи комунальний підвал. Ще у 2001-му КМДА ухвалила нормативний акт, який дозволяв продавати підвали, дахи, цілі під’їзди та навіть ліфтові шахти багатоквартирівок, які за законом належать жителям будівлі. Видати встигли майже 15 тисяч таких свідоцтв на власність. І це попри те, що документ так і не набув чинності, оскільки його не опублікували.

"Ми звернулися до суду з позовом про визнання не чинним нормативно правового акту, який не набув чинності. І суд першої інстанції встановив цей юридичний факт. У рішенні суду першої інстанції це зазначено і суд тільки наголосив на тому, що з огляду на те, що ми пропустили позовну давність, то він не може задовольнити наші вимоги", - розповідає позивач Тетяна Шевчук.

Апеляційний та вищий адміністративний суди позивачку теж не підтримали. Аргументують тим, що визнавши акт недійсним, порушать права тих, хто купив ці об’єкти. Представники КМДА коментувати справу відмовились, кажуть: не мають на це повноважень.

- нет, я не буду, это пожалуйста обращайтесь в администрацию и официально общайтесь.

- але ви ж представник відповідача.

- я в суде, у меня довереность только в суде представлять интересы, а не интервью давать.

Тим часом позивачка вирішила на цьому не спинятись. Якщо не почують у Верховному Суді України, звертатиметься до європейських інстанцій. Розповідає телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: продажа кмда ubr подъезды подвалы
Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 776