В Україні можлива нова хвиля бунтів - шахтарська. За підприємцями, чорнобильцями та афганцями до Києва приїхали гірники. Учора вони забарикадувались на одному з поверхів Мінсоцполітики та вимагали зустрічі з віце-прем'єром. Сьогодні Сергій Тігіпко пояснив, чим їм може допомогти.

Шахтарям майже угодили. Напередодні вони оприлюднили головні три вимоги. Перша - мати доступ до засідань фонду соціального страхування від нещасних випадків із правом на зауваження та пропозиції. З якого їм здійснюють виплати. Дозволили, щоправда без можливості на вирішальний голос. Друга вимога - нарахування реальної зарплати, яка на 20 відсотків вища за номінальну. Пообіцяли підвищити. А ось із індексацією виплат поки що невирішено. Адже ціна питання чимала - від півмільярда до мільярда і семисот мільйонів.

"Шахтарі, так звані регресники, приходять до нас в міністерство, а гроші, які їм виплачуються і які повинні бути виплачені, знаходяться в фонді, який не належить до державної , це страховий фонд. У людей просто уявлення, що йдемо до міністра, чекаємо його до ночі після ночі і так далі і він повинен це вирішувати".

Проте посприяти скорішому вирішенню питання у Кабміні все ж обіцяють. Водночас напруга серед шахтарів-інвалідів, кажуть політики, зростає.

Євген Царьков, народний депутат: "Нужно за основу взять тот опыт, который был в 90-е годы и шахты наполняли до 26% бюджет. Сегодня они наоборот дотируются на тот же объем. Я думаю, что диалога между шахтерами и Тигипко не будет, будут красивые обещания, будет его харизма, а потом 100% будут бунты под парламентом, и разворачивание спиной к этой власти в лучшем случае".

Тим часом шахтарі-інваліди уже пригрозили знайти та взяти в облогу маєтки Сергія Тігіпка та міністра енергетики та вуглепрому Юрія Бойка.

Теги: шахтеры протест соцвыплаты митинг
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2779