Мерзнуть не лише українці. Чи не вся Європа потерпає від небувалих холодів та сильних снігопадів. Аномальні погодні умови вже забрали життя майже 400 людей. У більшості держав Старого світу системи опалення та енергопостачання працюють на межі можливостей. Адже не розраховані на такий мороз. Чи не найскладніше – в Румунії. Тамтешня залізниця скасувала 90% рейсів потягів на невизначений термін. Аеропорти держави взагалі не працюють. Найбільше потерпають безпритульні. Тих, хто не має можливості піти додому та зігрітися, рятують, як можуть, волонтери.

Катарина Йовчіч, працівниця притулку: "У нас закінчуються запаси харчів та чаю. А ще нам потрібно більше теплого одягу. Наразі всього вистачає. Але це тільки на кілька днів. Найбільше в цій ситуації ми переживаємо за дітей".

Морози та сніг цього року навіть у Тунісі та Японії. В країні соняшного сходу нижче нуля температура опустилася на дев’яноста відсотках території. Тривають потужні снігопади. Уряд держави вже мобілізував на розчищення доріг від опадів військові сили. У гірській місцевості Японії з’явилася загроза сходження лавин.

Саїто, житель Японії: "Зараз ми робимо все можливе, аби не допустити сходження лавин. До найбільш небезпечних районів відправляємо снігозбиральну техніку. Нерідко люди й самі беруться за лопати".

Тим часом, через негоду значно поменшало й туристів. Країни зазнають збитків. Так, приміром турпотік до Італії знизився на двадцять процентів від початку зими. А у Венеції спостерігають небувале явище. Тут вперше за останні 80 років замерзли славнозвісні канали.

Теги: европа погода жертвы температура холод мороз
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 769