Людмила Іванівна живе у будинку, що на Богговутівській, 4. Вікна її квартири раніше виходили на невеликий парк "Січневий". Тепер - замість зеленої зони - зелений паркан. Він відгороджує територію, на якій планують звести храм - до того ж без дозволу місцевої влади. Висота майбутньої будівлі разом із дзвіницею - більше ніж 36-ть метрів. Жінка каже: церковники накинули око ще й на їх помешкання. Будинок ніби то теж хочуть зрівняти з землею.

Людмила Іванівна, учасниця акції протесту: "В этом скверике отдыхали люди, приходили беременные женщины, к ним приезжали мужья с детками. Садился в скверике. Белочек с рук кормили, синичек. Дети получали удовольствие".

Поки люди протестують, за огорожею йде богослужіння. Віряни зібралися на залишках церкви преподобного Федора освяченого.

Фундамент знайшли у 2008-ому під час археологічних розкопок. Виявляється, храм був зведений ще у 19-ому столітті. А на початку 20-го тут збудували кувуклію - точну копію печери гроба господнього. Втім, у 1935-му - все зруйнували і засипали піском.

Дивіться також: Поки кияни рятували пейзажку, Попов зухвало піарився

Прихожани кажуть: насправді тут був не сквер, а пустка. Щоночі на цьому місці збиралися наркомани і любителі оковитої.

Петро Семащук, настоятель храму: "Ми зараз хватаємось за цю, скажімо, інформацію, що це був сквер. Зайдіть на територію цього скверу, ви побачите, що територія скверу - це територія храму. Я вважаю, що ця архітектурна пам’ятка, яка внесена у список нововиявлених архутектурних пам’яток має право на існування".

Ще кілька століть тому в Україні подібних конфліктів не було. Де ставити церкву - вирішувала громада. Якщо більшість людей не схвалювали місце - шукали інше.

Грищенку дозволили нищити Пейзажну алею

Олександр Бригінець, голова постійної комісії Київради з питань культури: "Такий є гріх у християнстві - називається гординя, коли людина хоче переламати всіх навколо і зробити по-своєму. У мене є гроші, я багатий, я побудую церкву - і до побачення. Думка громади мене не цікавить".

Ні прихожани, ні мешканці Богговутівської відступати не збираються. Перші просять Бога, аби дав розуму опонентам, другі - пишуть листи депутатам. Хоча у припинення будівництва майже не вірять.

Теги: киев стройка пейзажная аллея
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1802