Державні органи на місцях отримали не-за-документовану вказівку - не платити відсуджені пільговиками гроші і активно боротися проти виплат у судах. Така інформація шириться інтернетом разом із відповідними записками. Тепер судитися за пенсії з державою стане в рази важче, вважають профспілчани і готуються до страйку.

Кабмін недодав пільговикам уже шість мільярдів гривень. Так порахували у чорнобильських організаціях. Все через рішення Конституційного суду, який поставив виплати пільг в залежність від наповненості державного бюджету. Зараз активісти вимагають зустрічі із Президентом І ЗНОВУ вийти на вулиці.

Володимир Тимофєєв, заступник голови ГО "За справедливість": "Единственный выход - это добиться личной встречи с Президентом и имея 8 решений КС, что соцвыплаты руководяться законами и конституцыей, и 2 решения КС, что выплаты законы не руководят, Конституция не руководит, руководит Кабмин по своему усмотрению. Чтоб президент сказал, на какой он позицыи. "

В законі чітко вказано - який пільговик і скільки має отримувати. А оскільки юридична сила закону вища, аніж підзаконного акту чи розпорядження, то ухвала Конституційного суду - порушує конституцію, вважають правники.

Юлія Кириченко, керівник проектів центру політико-правових реформ:"В нас на сьогодні КС сказав, що уряд поданням чи затвердженням закону про держбюджет фактично може в ручному режимі, виходячи із зазначених дуже цікавих принципів збалансованості бюджету, сам вирішувати в якому обсязі кому виплачувати певні виплати. "

Тим часом інтернетом шириться інструкція, нібито була розіслана профільним міністерством бюрократам в регіонах. У ній - скандальний наказ не допустити будь-яких виплат громадянам, які мають на руках рішення суду та активно подавати на ці рішення апеляції. Щоправда, справжність наказу важко підтвердити - документ набраний на звичайноному папері, а не офіційному бланку, не має підпису та печатки. В мінсоцполітики обурилися ...

"Документ, копію якого було поширено в Інтернеті, не розповсюджувався Міністерством соціальної політики. Інформація щодо скорочення чи недопущення соціальних виплат не відповідає дійсності. Наголошуємо, що усі соціальні виплати громадянам здійснюються вчасно. Окрім того, соціальні видатки фінансуються з початку 2012 року у нових, значно більших розмірах" - прес-служба Міністерства соціальної політики.

Представники громадськості таким заявам віри не ймуть.

Анатолій Колядін, голова всеукраїнської спілки "Чорнобиль-86": "Тільки таким чином вони працюють. Немножко, як кажуть неправовым методом. Тайком все это, потому что это преступление. Це злочин. І ніхто не зізнається в тому, що хто йому підписував, хто його кому направляв. Це злочин."

У дві тисячі одинадцятому чорнобильці через суди вибили у держави близько шести мільярдів гривень. Чи отримають цьому році бодай копійку - велике питання. Уляна Дрючкова, Макс Маслєніков, телеканал Юбіар.

Теги: запрет чернобыльцы минсоцполитики льготы инструкция ксу
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3299